«Моя мрія – навчитися вміло аналізувати…»

Назар Зіненко, проректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Людмила Гомля.

«Моя мрія – навчитися вміло аналізувати…»

Два цьогорічні випускники Козельщинської громади склали мультипредметний тест на максимальні 200 балів. Назарій Зіненко з Козельщинського ліцею досяг такого успіху в українській мові, а Яна Сімчук із Бреусівського – в історії. Тож наша розповідь про цих обдарованих молодих людей, які роблять перші кроки у самостійному житті.

Юнак, який любить учитися й обожнює музику

Назарія Зіненка добре знають в освітній галузі нашої громади. У 2019 році він навіть отримав відзнаку «Гордість громади-2019» за високі досягнення у навчанні. Важко стверджувати, у якій царині Назар найбільше результативний. Судіть самі: призові місця в обласному етапі міжнародних мовно-літературних конкурсів – імені Петра Яцика та імені Тараса Шевченка; диплом переможця від Союзу українок Австралії; призові місця в обласному етапі всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, історії, хімії та перемога в обласному й участь у IV етапі олімпіади з географії. Перемога у Міжнародному конкурсі юних істориків «Лелека» та на обласній предметній олімпіаді «Пролісок» у номінації «Українська мова»…
Назар дуже любить музику, закінчив музичну школу з класу фортепіано й акордеона. Має нагороди та подяки за участь у найрізноманітніших музичних конкурсах, а саме: «Барви Полтави», «Веселкові акорди», «Музичний вернісаж», «Весняні фантазії», «Улюблені мелодії», «Юний віртуоз Полтавщини».
Тож коли настав час обирати майбутню професію, юнак намагався у своєму виборі поєднати усі напрямки своїх здібностей.
– Виш я обирав довго і ретельно, аналізуючи свої здібності та мрії. Вирішив навчатися у Полтаві з кількох причин. По-перше, це недалеко від дому. По-друге, тут навчалися мої бабуся і мама, інші родичі. Спершу збирався вступити до Полтавського музичного училища імені Лисенка. Потім, поміркувавши, вирішив: чому б не піти в університет? Вибрав педагогічний, бо вважаю, що вчитель – найнеобхідніша професія. А фах музичного керівника вподобав, бо люблю музику. Я обожнюю грати, обожнюю дарувати людям гарні емоції і прагну донести думку, що будь-яка музика – цікава, – розмірковує Назарій.
Юнак має власну систему навчання: готуючись до олімпіад і Національного мультипредметного тесту, використовував посібники для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Окрім підручників, ще й енциклопедії, довідники та різні інтернет-джерела. Він постійно працює над собою: читає художню й наукову літературу, переглядає цікаві відео та передачі.
Щойно дізнавшись про Національний мультипредметний тест (НМТ), Назарій почав ретельно готуватися до нього: почав виконувати тести зовнішнього незалежного оцінювання різних років, які знайшов на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Потім, уже влітку, завантажив собі на телефон додаток «Просте ЗНО». Там, зокрема, знайшов три варіанти тесту у форматі НМТ і виконав їх.
– І, звісно ж, дякую за науку й підтримку своїй учительці з української мови Валентині Іванівні Ковтун, – підсумовує Назар. – Усі ці фактори дали мені можливість набрати максимальні двісті балів. Я упевнився, що все реально, варто лише поставити собі мету і наполегливо йти до неї. Тож бажаю моїм ровесникам здійснення їхніх мрій. Усім нашим співвітчизникам – перемоги і миру, воїнам, які воюють за Україну, – живими і неушкодженими, з перемогою повернутися додому.

Дівчина, яка «мислить глобальними категоріями»

«Моя мрія – навчитися вміло аналізувати…»
Яна Сімчук.

Яна Сімчук – неодноразова призерка різноманітних олімпіад, конкурсів, проєктів з історії, активна учасниця учнівських навчально-тренувальних зборів з питань підготовки всеукраїнських учнівських олімпіад з історії на базі Полтавської обласної спеціалізованої школи-інтернату, а також учасниця конкурсу-захисту учнівських робіт Малої академії наук (МАН) з історії на тему «Голодомор у моєму краєві».
Її науковий керівник, учитель історії Бреусівського ліцею Віталій Павлюк, каже, що Яна не тільки має математичну пам’ять на події й дати, але й здатна встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між ними, вільно орієнтується у хронології подій і мислить глобальними історичними категоріями. Дівчина дуже болісно, по-дорослому, зі властивою їй глибиною історичного мислення сприймає нинішні трагічні події в Україні.
– Двісті балів з історії – це, насамперед, моя любов до неї як до науки, а не до «підготувався до ЗНО/НМТ і забув», – каже Яна. – Готуючись до ЗНО/НМТ, я отримувала задоволення, а двісті балів з цього предмета стали приємним бонусом! Я щиро вдячна моєму науковому керівнику Віталію Сергійовичу, адже саме він посіяв у мені зерно любові до історії.
Спочатку я готувалася сама: прочитала тему – виконала тести. Але потім усе ж таки займалася з репетитором, який дав мені впевненість у собі, у моїх знаннях і остаточно закріпив мою любов до історії.
За увесь час підготовки я виконала понад п’ятсот тестів, постійно повторюючи їх, – саме це допомогло мені звикнути до формату тестів і навіть простежити, як Міністерство освіти й науки формує завдання. До речі, рекомендую пояснювати собі історичні події та що їм передувало, аби краще запам’ятати ці події.
Я обрала фах – історія й археологія, а саме «Історія України та культурна антропологія» в Київському національному університеті імені Т.Г.Шевченка. Саме цей виш надає широкий вибір освітніх програм і є найбільшим за кількістю бюджетних місць із цієї спеціальності. До того ж тут є програми обміну, що дуже мене приваблює. А на обрання історії як сфери професійних зацікавлень вплинули революційні події 2014 року, війна на сході, а тепер і повномасштабне вторгнення росії. Після 24 лютого я зрозуміла, що знати історію – мій обов’язок як громадянина України. Моя мрія – навчитися вміло аналізувати, знати історію України та поширювати її в маси, адже зараз кожен національно свідомий громадянин України повинен знати історично правдиві факти становлення нашої держави для розвитку національної самосвідомості.
Моє головне побажання цьогорічним випускникам – здійснення мрій та навчатися за улюбленим фахом!
***
Ось таке покоління в нас росте – творче, вмотивоване, натхненне й патріотичне. І саме заради нього та його майбутнього ми обов’язково переможемо у цій війні.

Спілкувалася Надія ЛИТВИН,
журналіст.

Поділися:

Добавить комментарий