Молімося за Україну

Молімося за Україну

Минулої неділі, 6 лютого, в Полтавському Свято-Успенському кафедральному соборі Православної церкви України знову зібралися не тільки парафіяни, які постійно йдуть до цього Божого дому зі сповіддю, молитвою, за причастям. До них доєдналися також небайдужі містяни, котрі відгукнулися на заклик Митрополита Київського і всієї України Епіфанія підносити у цей небезпечний час, коли ворог бряцає зброєю біля наших кордонів, спільну молитву за Україну.
Сила спільної молитви – особлива, адже є проханням до Господа, що вимовляється багатьма людьми і водночас єдиним серцем і єдиними устами. Вважається, що під час служби Божої Сам Син Божий невидимо сходить із Небес до зібраних в Його ім’я.
Історія Церкви знає чимало прикладів, коли за спільною палкою молитвою християн відбувалися чудеса спасіння взятих в облогу міст, коли оборонці рідної землі здобували безпрецедентні перемоги, а посоромлений ворог утікав із ганьбою. Сьогодні ми твердо віримо: наше військо вистоїть і наша земля буде навіки вільною.
Реалії свідчать, що згуртованість довкола праведної віри предків міцно проростає у дні сьогоднішньому. Зокрема Свято-Успенський собор у Полтаві – не тільки святиня нашого краю, це твердиня, що об’єднала на початку російської навали в 2014 році сотні волонтерів, які підставили своє плече українському війську й допомогли стримати наступ путінської Росії.
Божественну літургію у Свято-Успенському соборі звершив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір у співслужінні духовенства єпархії. Після богослужіння владика Федір разом зі священством і вірянами помолився за Україну, за нашу згуртованість, мудрість, захист від нашестя чужинців і перемогу.

Вікторія СЕРГІЄНКО
Журналіст

Добавить комментарий