Молитви  за душі заморених голодом

Молитви за душі заморених голодом

Сотні полтавців прийшли у День пам’яті жертв голодоморів, 23 листопада, на Театральну площу, щоб приєднатися до жалобних заходів і пом’янути мільйони закатованих голодною смертю співвітчизників. Студенти Полтавського осередку Української академії лідерства та волонтери підготували театральну композицію про приречене на загибель зумисне організованим голодом українське село, а також пропонували усім небайдужим скуштувати ту умовну їжу, завдяки якій декому з голодуючих вдалося вирватися з лабетів смерті. Це вариво з кори, хвої, жолудів, гілочок та коржики майже з таких же складників.
Науковці Полтавського краєзнавчого музею розгорнули біля театру пересувну виставку «Україна 1932– 1933 рр. Геноцид голодом», створену за участю Українського інституту національної пам’яті. На стендах представлені фото- та інформаційні матеріали про історію голодомору-геноциду.
Чимало полтавців принесли з собою на скорботні заходи колоски пшениці, дехто – грона калини. Багато людей тримали в руках лампадки. Усіх невинно убієнних вшанували хвилиною мовчання.
До велелюдного зібрання звернувся архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (ПЦУ). Він нагадав, що ще не так давно правда про Голодомор замовчувалася, що кремлівські злочинці протягом довгих десятиліть намагалися стерти ті страшні події з пам’яті нашого народу. Отож нині маємо розповідати про них молодшому поколінню, бо кожен із нас відповідальний за майбутнє своєї держави і рідної землі.
Хресною ходою, із запаленими лампадками й жалобними стрічками, із синьо-жовтими прапорами й корогвами люди вирушили до Свято-Успенського кафедрального собору. Владика Федір закликав учасників ходи здолати цей шлях у безмовності, розмірковуючи про трагічні сторінки української історії і свою участь у творенні завтрашнього дня нашої країни.
У соборі відбулася панахида за всіма голодом в Україні замореними. Очолив богослужіння архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. Тих, хто прийшов помолитися за упокій душ невинно убієнних, у храмі наділили маленьким шматочком хліба.

Тетяна ПЕТРЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий