Молитви за жертвами  голодоморів

Молитви за жертвами голодоморів

У День пам’яті жертв голодоморів, 27 листопада, полтавці долучилися до Всеукраїнської акції «Засвіти свічку». Згадали страшні, зорганізовані Кремлем події 1932–1933-го, а також 1921–1922-го, 1946–1947 років і разом зі священством піднесли молитви за упокій душ мільйонів закатованих голодом українців.

У Полтаві скорботні заходи розпочалися на Театральній площі. Тут було облаштовано тематичну експозицію: хрест із колоссям, свічки, хліб, вишиті рушники. І все це в червоному підсвічуванні – як символ незагойної рани нашого народу. На розміщеному на фасаді театру екрані демонструвалися документально-хронікальні матеріали про геноцид українства, яке не корилося більшовицькому поневоленню.
Учасники акції вшанували пам’ять жертв голодоморів хвилиною мовчання. Відтак скорботна процесія вирушила ходою до Свято-Успенського кафедрального собору. Попереду колони несли високу лампаду й дзвін, який тривожно озивався до всіх і кожного, нагадуючи про мільйони наших співвітчизників, невинно убієнних внаслідок лєнінсько-сталінського терору. Процесію очолювало духовенство. За священиками йшли небайдужі містяни із запаленими свічками.
Панахиду за закатованими голодом очолив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. Звернувшись до зібрання, владика наголосив, що наслідки голодоморів відчутні в нашому суспільстві й донині, а також закликав берегти в серцях пам’ять про жертв тієї страшної розправи над нашим народом.

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий