Монети номіналом  25 копійок – у скарбничку для допомоги хворим дітям

Монети номіналом 25 копійок – у скарбничку для допомоги хворим дітям

Майже рік тому з обігу вийшли монети номіналом 25 копійок, але в багатьох із нас вони й досі лежать вдома в шухлядах чи в гаманцях. За ініціативою Національного банку України, за підтримки Міністерства освіти та науки України благодійний фонд «Таблеточки» проводить Всеукраїнську акцію «Монетки дітям», у межаж якої кожен може допомогти хлопчикам і дівчаткам, які борються з раком.
Уже 10 років БФ «Таблеточки» підставляє плече онкохворим дітям в Україні. Надає адресну допомогу сім’ям, які зіткнулися з цією бідою, підтримує дитячі онковідділення у лікарнях, опікується захистом прав дітей і професійним розвитком медичного персоналу. Щомісяця під опікою Фонду перебувають 500 сімей і 21 онковідділення по всій Україні. За час роботи вдалося надати адресну допомогу 5 тисячам сімей, які борються за одужання своїх діток.
Монети номіналом 25 копійок перестали бути платіжним засобом із
1 жовтня 2020 року. Відтоді ними неможливо розрахуватися в торговельній мережі. Їх можна лише обміняти в банку, проте багатьом із нас незручно туди йти, щоб здати жменю монет, сума яких – кілька гривень. Отож у тисяч родин вдома ці копійки й досі лежать без діла.
Водночас кожна така забута «копійка» – це крок до одужання для онкохворих дітей. Кожен благодійний внесок важливий, адже разом з сотнями інших він перетворюється на потужну допомогу дітям, які борються за своє майбутнє.
За підрахунками Національного банку України, на руках у громадян досі залишається 1,5 мільярда монет номіналом 25 копійок, а це близько 400 мільйонів гривень. За останні 11 місяців із готівкового обігу Національний банк вилучив лише близько 83,8 млн штук таких монет, що становить 5% від загальної їх кількості в обігу на 1 жовтня 2020 року.
Приєднатися до акції «Монетки дітям» можна не тільки особисто, родиною, а й трудовим колективом чи навчальним закладом, провівши збір монет номіналом 25 копійок, наприклад, у школі. Залучення до доброї справи малечі та юні стане для них найкращим уроком з виховання небайдужості та милосердя.
Банками-партнерами акції є Ощадбанк, Райффайзен банк, ПУМБ, ОТП банк, МТБ банк та Індустріалбанк.
Акція триватиме до 30 вересня. Більше дізнатися про її умови, а також отримати поради, як організувати збір монет у колективі та отримати грамоти за участь, можна за посиланням https://bit.ly/3ywe2hb.
Об’єднаймо сили заради майбутнього сотень українських дітей!
(За матеріалами сайтів tabletochki.org, bank.gov.ua).

Поділися:

Добавить комментарий