Монетизація пільг на оплату житлово- комунальних  послуг у запитаннях і відповідях

Монетизація пільг на оплату житлово- комунальних послуг у запитаннях і відповідях

1. Які зміни у сфері надання пільг з 1 жовтня?
З 1 жовтня 2019 року запроваджується новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому порядок призначення пільг залишається незмінним.
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг й надалі призначатимуться, виходячи з розміру пільгової знижки, встановленої законом, в межах затверджених цін (тарифів) та соціальних нормативів.
Монетизація пільг не вплине на розмір передбачених законом соціальних гарантій, а дозволить заощаджувати кошти на економному споживанні житлово-комунальних послуг.
Якщо домогосподарство спожило менше ресурсів, ніж передбачено в нормативі, то заощаджені кошти пільговики зможуть залишити собі.
2. Як отримати монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг з 1 жовтня?
Новий механізм передбачає два способи одержання пільги:
1) безготівкова монетизація – коли пільги будуть призначені управліннями соціального захисту населення без звернень пільговиків.
Перерахування коштів за надані пільги на оплату житлово-комунальних послуг буде щомісячно (до 18 числа наступного місяця) проводитися АТ «Ощадбанк» на рахунок підприємств – надавачів комунальних послуг у встановленій законодавством послідовності.
Зекономлені кошти можна буде зняти за підсумками опалювального сезону (раз на рік) по залишках, які утворилися станом на 1 червня.
2) готівкова монетизація – коли одержувач пільги може відкрити рахунок у одному із 38 уповноважених банків (або через виплатні об’єкти Укрпошти) і кожен місяць отримувати «живі» гроші згідно із поданою заявою до управління соцзахисту населення.
Важливо, що заяву на отримання пільг готівкою потрібно подати до 15 жовтня, в такому разі пільги у готівковій формі будуть надаватися з початку опалювального періоду. Наступний термін подачі заяв – до 15 травня, в такому разі пільги готівкою надаватимуться з початку неопалювального періоду.
3. У якій послідовності Ощадбанк буде перераховувати кошти за надані пільги на оплату житлово-комунальних послуг на рахунки надавачів послуг?
У межах загальної суми пільг визначена така послідовність перерахування пільги:
1) опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання);
2) гаряче водопостачання;
3) централізоване водопостачання та водовідведення;
4) постачання електричної енергії на освітлення;
5) постачання природного газу для приготування їжі та підігріву води;
6) вивезення побутових відходів;
7) послуги з управління багатоквартирним будинком;
8) внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.
4. Як пільговику дізнатися про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги з урахуванням наданої пільги?
Протягом доби після перерахування коштів Ощадбанк направить на номер мобільного телефона пільговика смс-повідомлення про стан проведених розрахунків за послуги з підприємствами – надавачами житлово-комунальних послуг. В смс-повідомленні зазначається інформація про суми, які необхідно сплатити за кожним видом послуги.
5. Як пільговику здійснювати оплату за житлово-комунальні послуги в межах нарахованої пільги у безготівковій формі?
Оплата за комунальні послуги проводиться безпосередньо пільговиком після отримання смс-повідомлення.
До сплати буде сума за конкретну послугу (послуги) у разі, якщо перерахована у визначеній послідовності загальна сума пільги не покрила вартість фактично спожитих послуг. Тобто сума, яку необхідно доплатити пільговику по кожному виду послуг, буде зазначена в смс-повідомленні.
Наприклад:
Розрахована в межах норм сума пільги на оплату всіх житлово-комунальних послуг для учасника бойових дій становить 1651,40 грн* (це загальна сума пільгової знижки у розмірі 75% за всіма видами послуг, якими користується пільговик).
Оскільки пільга нарахована у розмірі 1651,40 грн, а плата за опалення складає 1250 гривень, то сума за опалення буде перерахована у повному обсязі за рахунок пільги.
За гаряче водопостачання сума нарахувань складає 290 гривень – вона також буде покрита за рахунок пільги у повному обсязі.
Далі залишок коштів буде перераховано не в повному обсязі.
Якщо за холодне водопостачання нараховано 150 гривень – за рахунок пільги буде оплачено 111,40 гривень, 38,60 гривні необхідно буде доплатити самостійно пільговику.
Інші послуги – холодне водопостачання та водовідведення, електропостачання, газопостачання на плиту, вивіз сміття, управління будинком – пільговик оплачує самостійно.
* Звертаємо увагу, що у кожному конкретному випадку розмір суми пільг залежить від розміру пільгової знижки, визначеної законодавством, кількості членів сім’ї пільговика, на яких поширюється пільга, а також переліку послуг, якими користується пільговик, та розміру опалювальної площі житла.
6. З якого часу будуть нараховані пільги на опалення?
Для громадян, які використовують теплову енергію (для потреб централізованого або автономного опалення), природний газ або електричну енергію (для індивідуального опалення), опалювальний період для надання пільг та субсидій установлюється з 16 жовтня до 15 квітня включно.
7. На що потрібно звернути увагу пільговику?
Пільговики повинні щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої на підприємства – надавачі послуг або виплаченої готівкою.
Пільговик має повідомляти управлінню соцзахисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (у разі зміни складу сім’ї, адреси місця проживання тощо).

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.

Поділися:

Добавить комментарий