Мости співпраці і розвитку

Мости співпраці і розвитку

Чи зацікавлені місцеві громадські лідери в результативних змінах в об’єднаних територіальних громадах?
Автор проєкту, експерт з розвитку підприємництва й громадська діячка Ніна Кузьменко говорить, що ідея «будувати мости» через налагодження горизонтальної співпраці, формування партнерства на рівні громад, активізує небайдужих людей та зацікавлені групи, створює синергію і є необхідною умовою успішних планів та заходів з місцевого розвитку громад.
Головною проблемою громади нині є недостатньо розвинена соціальна інфраструктура та низький приріст сільського населення.
Як отримувати необхідну інформацію щодо залучення до роботи активних людей, щоб дати можливість молоді розпочати підприємницьку діяльність, дати імпульс до соціальної згуртованості населення? У пошуках відповіді на це зовсім не риторичне запитання, реалізуючи проєкт «Мости співпраці і розвитку місцевих громад», було проведено інформаційно-дискусійні зустрічі, семінари-практикуми для активних жителів сільських населених пунктів, депутатів місцевих рад, представників органів місцевого самоврядування та підприємців Сенчанської, Терешківської, Великобагачанської об’єднаних територіальних громад.
Учасники заходів навчилися розпізнавати вплив різних «життєвих позицій» на успішність налагодження комунікацій. Йшлося і про створення ініціативної групи з розробки спільних проєктів, налагодження співпраці щодо розвитку малої енергетики у сферах освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, укладення угод про соціальне партнерство. Це дало змогу не лише інформувати мешканців громад про важливі події, а й залучити їх до прийняття рішень, адже, попри різноманіття механізмів залучення громадян до місцевого управління, ще високим є рівень недовіри та апатії людей до громадської участі. Тому важливо на початковому етапі навчитися розв’язувати проблемні питання місцевих громад, формувати партнерство. Вкрай важливо також підвищити рівень знань та ділової активності молодих людей для розвитку підприємницької діяльності, волонтерства, соціальних та громадських ініціатив. Усе це потребує підтримки влади. Ніна Кузьменко вважає, що у кожній територіальній громаді має бути розроблена дорожня карта розвитку підприємництва, яка дозволить покращити середовище для ведення бізнесу.
Реалізують проєкт ГО «Спілка жінок Полтавщини» в партнерстві з Регіональним фондом підтримки підприємництва по Полтавській області, Полтавською державною аграрною академією, ВГО “Спілка сільських жінок України”. Як переможець конкурсу проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства, що реалізується в межах Комплексної програми комунікації влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016–2020 роки, проєкт «Мости співпраці і розвитку місцевих громад» отримав підтримку департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА та Полтавської обласної ради.

Петро ІВАНЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий