Мотокрос зібрав  спортсменів України

Мотокрос зібрав спортсменів України

Недаремно кажуть, що спорт згуртовує і об’єднує людей. Ще одним підтвердженням цієї тези стали змагання з мотокросу, які відбулися 10 жовтня за організаційної та фінансової підтримки ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» (засновники – Юрій Кобченко та Андрій Сокіл, генеральний директор – Анатолій Кибка) та ПСП «Орач» (засновник – Олег Бегмат) у мальовничому куточку Карлівки – урочищі Камінці.

Слід сказати, що мотокрос карлівчани полюбляли здавна. Років 30–40 тому в Карлівському районі було три команди з мотокросу. Спортсмени виступали у Карлівці, були учасниками змагань, які проводилися в Україні, всесоюзних турнірів. Були у Карлівці й майстри спорту з мотокросу, яких знали всі карлівчани. Була і траса мотокросу на околиці Карлівки на цих же Камінцях, де регулярно по 2–3 рази на рік проводилися змагання. Після розвалу Радянського Союзу змагання не проводились, траса заросла бур’янами. Тут паслися кози та корови, а взимку дорослі та діти спускалися схилами на лижах і санках.
Але сім років тому трасу відродив палкий ентузіаст мотокросу, який у минулому не один рік організовував змагання, Олексій Кобченко. Саме завдяки його ентузіазму і невичерпній енергії вдалося відновити трасу. Нині вона знову відповідає усім нормам для проведення змагань на першість України та міжнародним нормам. Його підтримали, забезпечили коштами й технікою ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» та ПСП «Орач».
І ось у неділю, 10 жовтня, на оновленому мототреку відбулися змагання з мужнього виду спорту, присвячені 20-річчю заснування ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи». Карлівчани й організатори змагань щиро зустріли гостей-спортсменів, а їх прибуло 120 чоловік із Центральної та Східної України, а саме – із Полтави, Кременчука, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Оріхова, Мелітополя, Горішніх Плавнів, Валок, Черкас, Олександрії, Сум, Краснограда, Білої Церкви та інших регіонів.
У змаганнях взяли участь і жінки, й чоловіки. Але особливе захоплення викликали діти, які виступали в окремих заїздах. Дітей було 15, наймолодшому учаснику виповнилося 5 років. Однією з героїнь турніру стала семирічна Адріана з Дніпра. Два місяці тому (за словами її тата) Адріана брала участь у змаганнях у Кривому Розі, де при падінні з мотоцикла зламала руку. І ось на трасі у Карлівці юна мотоамазонка проявила бійцівський характер, впевнено пройшла всю трасу. Хоч і не перемогла, але показала гарний результат. До речі, всі діти, які брали участь у карлівських змаганнях, отримали від організаторів – ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» та ПСП «Орач» – грошові призи у сумі 500 гривень кожному.
Медалями, кубками та грошовими винагородами від організаторів були відзначені переможці заїздів у своїх класах мотоциклів. Змагання пройшли на одному подиху, хоча вони й тривали увесь світловий день.
Жваво проходила виїзна торгівля, учасників змагань почастували смачною польовою кашею, для глядачів грав вокально-інструментальний ансамбль. Тисячі карлівчан та гостей нашого міста прийшли подивитися на змагання з мотокросу і отримали заряд позитивних емоцій. Ми всі будемо чекати наступних змагань.

Володимир СЛЄПЦОВ
Член Національної спілки журналістів України

Поділися:

Добавить комментарий