МОЗ оновив перелік протипоказань для щеплень

МОЗ оновив перелік протипоказань для щеплень

До Календаря проведення профілактичних щеплень та Переліку медичних протипоказань наказом МОЗ від 11.10.2019 №2070 внесено зміни.

Як зазначили в міністерстві, до переліку не додавали нових протипоказань, але внесені зміни дозволять лікарю надати кваліфіковані послуги майбутньому пацієнтові.
Тепер протипоказання для людей із можливою алергічною реакцією на компоненти вакцини класифіковані відповідно до можливих алергенів: яєчного білка, дріжджів, желатину, лактози та латексу.
Протипоказання для людей із первинним імунодефіцитом розділені за типами імунодефіциту. Окремо виділили рекомендації для вакцинування людей, які живуть поряд із людиною, котра має важку імуносупресію, імунодефіцит. Також рекомендується щеплюватись від грипу вагітним або жінкам, які планують вагітність протягом сезону грипу. Немовлята, які контактують з вагітними, можуть бути щеплені ротавірусною вакциною так само, як і інші малюки, котрі не мають таких контактів.
Окремо описане питання вакцинації у період лактації. Щеплення жінкам, які годують немовля, інактивованими вакцинами або вакцинами, що містять живий вірус, не впливає на безпеку жінки чи дитини, яка перебуває на грудному вигодовуванні.
Абсолютні протипоказання до введення вакцини:
1) наявність в анамнезі анафілактичної реакції на попередню дозу вакцини;
2) вагітність – протипоказано введення живих вакцин;
3) тяжка імуносупресія/імунодефіцит – протипоказано введення живих вакцин;
4) гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0° C – протипоказання для рутинної вакцинації.
Абсолютні протипоказання можуть бути постійними або тимчасовими. Постійні протипоказання мають пожиттєвий характер та, найімовірніше, не будуть змінюватись. Тимчасові зникають із часом та мають тимчасовий характер лише в момент проведення щеплення.
Також існують застереження, так звана вакцинація з пересторогою. Тут остаточне рішення стосовно проведення процедури бере на себе лікар з урахуванням усіх ризиків та переваг для здоров’я пацієнта.

Поділися:

Добавить комментарий