Музика для насолоди і благодійності

Музика для насолоди і благодійності

Усі радощі життя – радощі творчі, говорив свого часу відомий письменник Ромен Ролан. До них належить і класична музика, якою полтавці мають змогу насолоджуватися у відреставрованому приміщенні обласної філармонії. Ось і незабаром, 26 лютого, родзинкою концерту філармонії стане виступ електронно-акустичного інструментального колективу CELLOVECHNO BAND, який у своїй творчості поєднує сучасні тренди електронної музики з класичними традиціями камерних оркестрів.

На концерті лунатимуть популярні світові хіти в інструментальній обробці, які набирають мільйони переглядів і прослуховувань на YouTube, Spotify, інших стрімінгових платформах, та авторська музика. CELLOVECHNO BAND виступатиме з камерним оркестром філармонії імені Дмитра Ахшарумова. Для класичних музикантів це стане сміливим міксом, експериментом, який надалі може розвиватися. Про це йшлося на тематичній пресконференції в агенції «Новини Полтавщини».
Директор Полтавської обласної філармонії Олег Тищик зазначив:
– Багато людей переконані, що класична музика – недоступна простому обивателю, якась відсторонена, неосяжна, складана, як «висока» філософія. Також дехто вважає, що ця музика вже застаріла і не викликає інтересу публіки. Це не так, бо інтерес є. Яскраве підтвердження цьому – за тиждень до концерту залишалося лише 50 нерозпроданих квитків, хоча їх вартість чимала – близько 300 гривень.
Долучати людей до світу музики – лише одне з багатьох завдань, яке ставлять перед собою музиканти. Серед інших – руйнування стереотипів, налагодження комунікації між шанувальниками музики і її творцями, передача класичних цінностей та благодійність як один з ключових елементів розвитку суспільства. Частину коштів від продажу квитків музиканти спрямують на перевидання книги Бориса Тристанова «Провінційний Архітектор» про Лева Вайнгорта.
«Допомагаючи розвиватися іншим, ти допомагаєш розвиватися і собі самому. Тому в нас виникла ще одна ідея – створення благодійного фонду, який також називатиметься CELLOVECHNO. Десять відсотків зароблених нами коштів будемо передавати фонду, щоб потім вони були використані на перевидання книг, допомогу хворим дітям, інтернатам. Згодом хочемо поїхати і з благодійними концертами дитячими будинками, відкрити в Полтаві музичну школу, проводити для талановитої малечі майстер-класи», – розповів фронтмен колективу Артем Кара.
* * *
Серед запрошених гостей концерту – Костянтин Лукинюк та Ярослав Терновський. Перший є випускником Eastman School of Music в штаті Нью-Йорк по класу скрипки. Навчався у всесвітньо відомого скрипаля Олега Криси. Наразі юнак – мультижанровий скрипаль, лауреат міжнародних конкурсів і лідер успішних музичних гуртів у США.
Ярослав Терновський – засновник Арт-центру ZELO, кількох мистецьких напрямків, міжнародний галерист та арт-куратор. Є автором понад 1000 творів, які зберігаються у приватних та державних колекціях. На концерті покаже свою виставку живопису про Полтаву.
Цього року музичний гурт CELLOVECHNO BAND планує вперше видати власний альбом, куди увійдуть десять пісень.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий