Музика слова звучить…

“Сьогодні брав участь у презентації літературного журналу Полтавської обласної організації НСПУ “Полтавська криниця” і як член редколегії, і як автор. Коли три роки тому ми на письменницьких зборах приймали рішення про видання власного друкованого органу, то це звучало як фантазія. Але коли докласти зусиль, то й фантазії збуваються! Мені особливо приємно тримати в руках це чудове видання, адже після 25-річного творчого мовчання я, нарешті, повернувся до літературного життя!!! Оповідання “Серця вкраяла” дало поштовх, і дай Боже до кінця року здати до друку книжку нових оповідань і повісті. А журнал вдався потужним і сильним, з високим художнім рівнем по всіх творчих напрямках, показавши, що Полтавщина – таки духовна столиця України!” – ось так емоційно й оптимістично написав у “Фейсбуці” відразу після заходу нині більше відомий як архієпископ Афанасій, а свого часу як молодий письменник із потужним талантом Володимир Шкурупій (член НСПУ з 1987 року). На презентації ж у своєму слові він зазначив, що в новому журналі “Музика слова звучить”!
І ось такий окрилений настрій того дня переживали й чимало інших письменників і літераторів, які прийшли чи й приїхали з різних районів на презентацію журналу, яка відбулася в обласній науковій універсальній бібліотеці імені І.П.Котляревського (ведуча заходу – провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності, одна з авторів часопису Галина Вовченко). І недарма саме на цьому акцентувала у вступному слові голова обласної організації НСПУ Наталія Кірячок: для письменника важливо мати змогу десь оприлюднювати свої твори, так само як для читача – знайомитися з ними. Одним із таких джерел була й залишається літературна сторінка “Іванова гора” в “Зорі Полтавщини”, а також відомі свого часу видання – альманах “Криниця”, журнал “Добромисл”, дитячий журнал “Журавлик”. Про всі ці та інші часописи детальніше розповіла згодом під час презентації кандидат філологічних наук, доцент Полтавського педагогічного університету імені В.Г.Короленка Світлана Семенко.
Редактор “Полтавської криниці”, відомий письменник і науковець Олексій Неживий на сторінках нашої газети уже розповідав про журнал, а під час презентації наголосив на тому, що головне завдання нового часопису – відображати сучасний літературний процес, утверджувати полтавський контекст, показувати духовний і культурний потенціал рідного краю. У наступних числах журналу читачі відкриють для себе і нові твори полтавців, і ще незнані сторінки творчості, зокрема епістолярної, Панаса Мирного, Олени Пчілки.
У презентації взяли участь і працівники департаменту інформаційної політики та зв’язків з громадськістю обласної держадміністрації, які сприяли у виданні журналу. Директор департаменту Вікторія Пилипенко від першого ж засідання ініціативної групи, де прозвучала ідея створити часопис, разом із письменниками пройшла цей шлях до виходу “Полтавської криниці” – довжиною у три роки, на всіх етапах підтримуючи й допомагаючи. Сьогодні ж, розповіла вона, журнал уже відомий за межами області – його було представлено на книжкових виставках у Львові, Херсоні, Сумах, дістався й до столиці.
Рубрики нового часопису під час презентації були “проілюстровані” їхніми ж авторами – поетами, прозаїками, публіцистами, тож виступів прозвучало чимало. Делегацію лубенських письменників від імені народного депутата Костянтина Іщейкіна привітала його помічник Ольга Ружицька, вручивши їм квіти. А письменниці Раїса Плотникова й Ганна Кревська привезли з Лубен диплом літературної премії імені Володимира Малика, яким нагороджено поетесу Галину Вовченко.
Своє пісенне мистецтво учасникам заходу дарувала заслужена артистка України Тетяна Садохіна, і всі присутні підтримали редактора журналу, який запропонував у наступних числах друкувати й пісенні твори краян. Олексій Неживий закликав полтавців не лише шукати “Полтавську криницю” в бібліотеках області, а й надсилати свої твори до журналу.
Усіх гостей привітала з визначною подією директор Полтавської ОУНБ імені І.П.Котляревського Тетяна Зеленська. Вона побажала, щоб не міліли джерела, які наповнюють “Полтавську криницю” живою водою.

Марія ВІТРИЧ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий