На березі тихоплинної Ворскли…

На березі тихоплинної Ворскли…

Той, хто у липневі дні облюбував Молодіжний пляж неподалік Котельви, не міг не помітити неподалік між берізок і сосен наметове містечко. Тут уже вдесяте пройшов традиційний заїзд людей з інвалідністю. Сюди завітали мешканці Кременчуцького, Лубенського, Хорольського, Пирятинського, Оржицького, Шишацького, інших районів Полтавщини, а також представники із Сумщини та Одещини.

«Цьогоріч у нашому районі на мальовничому березі Ворскли упродовж тижня відпочивало майже сто осіб з обмеженими фізичними можливостями», – розповів очільник Котелевського районного осередку осіб з інвалідністю «Союз організації інвалідів України» Іван Калюх. Він виконував обов’язки начальника табору на волонтерських засадах. – Це значно більше, ніж торік. Розмістились прибулі у наметах, які виділили для проведення цього заходу обласний і районний сектори ГУ ДСНС України. Крім того, полтавці надали у користування польову кухню, порядкував біля якої Олександр Саєнко».
Смачні страви для відпочивальників готували вправні кухарки Лідія Стародуб та Ольга Борисенко. А крупами, олією, м’ясом, іншими необхідними продуктами забезпечили сільгосппідприємства ТОВ «Агрофірма «Маяк», СВК «Батьківщина», СК «Дружба», СТОВ «Скіф», ПСП «Ковпаківець», ФГ «Мир» та «Надія», хлібобулочними виробами – голова РСТ Людмила Дубина.
Сергій Прачук родом з Житомирщини, а нині мешкає у селі Лазірки Оржицького району, приїхав до Котельви вперше. На відпочинок прибув з дружиною Оксаною. Зізнався, що ніколи ще не бував поблизу Ворскли. Обоє у захваті від побаченого і від можливості цікаво, змістовно відпочити і оздоровитись.
Полтавчанка Наталія Іванівна Артем’єва теж приїхала сюди не сама, а з 16-річною внучкою Лією. У Котелевському районі, в наметовому містечку осіб з інвалідністю, вже вп’яте. «Тому що природа мальовнича, річка привітна, люди доброзичливі й приязні», – зазначила жінка.
Одинадцять відпочивальників приїхали до Котельви з Кременчуцького району. Зі слів старшої їхньої групи Жанни Симонян, у минулому році їх було лише п’ятеро. Їхня агітаційна робота посприяла тому, що група зросла вдвічі.
Голова обласного осередку «Союзу організації осіб з інвалідністю України» Сергій Чумак зазначив:
– Вкотре вже буваю у Котелевському районі, у цій надзвичайно мальовничій і привабливій місцевості, і приємно від того, що жодному з прибулих сюди відпочивальників нудьгувати не доводиться. Вранці роблять зарядку, залюбки приступають до водних процедур, беруть участь у різноманітних спортивних іграх, прослуховуванні лекцій. Ввечері збираються біля вогнища, де звучать пісні під гітару… Щире, невимушене спілкування – чи не найкращий бальзам для душ цих людей, нічим не замінний заряд бадьорості та енергії. Повірте, у життєрадісності, оптимізмі жодному з них не відмовиш.
Спілкуючись із Сергієм Чумаком, дізнався, що до наметового містечка вперше з Німеччини приїхала голова об’єднання людей з обмеженими фізичними можливостями в окрузі Мюриц, член ради «Об’єднання інвалідів у Мекленбурзі – Передня Померанія «За самовизначення і гідність» фрау Хенні Рассек. А разом з нею – і молоде німецьке подружжя: Себастьян та Анна Кларре.
Зарубіжна гостя розповіла, що у свій час вона була тренером параолімпійської збірної Німеччини, є спеціалістом із реабілітаційних процедур. Уже кілька раз котелевці на її запрошення брали участь у змаганнях з рекреаційних видів спорту в Німеччині.
Хенні Рассек, зокрема, розповіла про те, що хоче поближче познайомитись з діяльністю Котелевського осередку осіб з інвалідністю «Союз організації інвалідів України», знайти нових друзів, а також підготувала фотовиставку про місто Варен – адміністративний центр федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія, де вона проживає, природу, а також про співпрацю організацій осіб з інвалідністю Німеччини та України.

Анатолій ДЖЕРЕЛЕЙКО
Журналіст

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий