На допомогу батькам йде “Муніципальна няня”

На допомогу батькам йде “Муніципальна няня”

У січні 2019 року уряд запровадив додаткову грошову допомогу батькам для відшкодування витрат на оплату послуг няні, порядок надання якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України
№ 68 “Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “Муніципальна няня” від 30 січня 2019 року. 12 лютого 2019 року вона набрала чинності.
На актуальні питання щодо порядку відшкодування витрат на оплату послуги “Муніципальна няня” відповідає директор департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила КОРНІЄНКО.

Чи потрібно мамі дитини, яка фактично здійснює догляд за нею, виходити на роботу, щоб отримувати зазначену компенсацію?
Виплата допомоги проводиться незалежно від того, працює мама чи ні, та сплачується додатково до щомісячних виплат на дитину до трьох років.
Як оформити допомогу?
Крок 1: батьки дитини самостійно обирають няню.
Крок 2: укладають з нянею офіційний договір.
Крок 3: подають до управління соціального захисту населення за місцем проживання заяву та необхідні документи.
Крок 4: отримують компенсацію.
Яким вимогам повинна відповідати няня?
Послугу може надавати будь-яка фізична особа – підприємець, яка має право на здійснення відповідних видів економічної діяльності (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91), або юридична особа, що надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.
Яким повинен бути договір?
Договір укладається у письмовій формі між батьками дитини та муніципальною нянею. У ньому має бути визначено: назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.
Чи потрібно відмовлятися від няні, якщо вона вже уклала договір з іншою сім’єю?
Відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “Муніципальна няня” здійснюється за кожну дитину, якій надається послуга з догляду. Тож потреби відмовлятися від такої няні немає.
Які документи потрібно надати для отримання компенсації?
Для отримання компенсації послуги “Муніципальна няня” отримувач послуги протягом місяця після укладення договору подає до управління соціального захисту населення за місцем свого проживання у паперовій або електронній формі (з накладанням електронного цифрового підпису) наступні документи:
– заяву про надання компенсації послуги “Муніципальна няня”;
– заяву про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку;
– копію договору між отримувачем послуги “Муніципальна няня” та муніципальною нянею;
– підтверджуючі документи щодо оплати муніципальній няні послуги (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).
До заяви додаються копії:
– свідоцтва про народження дитини;
– паспорта отримувача компенсації з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;
– документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача компенсації послуги “Муніципальна няня”.
Опікун додатково надає рішення про встановлення опіки.
На який період та у якому розмірі призначається компенсація?
Термін здійснення догляду за дитиною до трьох років повинен бути визначений у договорі, який укладають між собою батьки дитини та муніципальна няня, але не довше, ніж до досягнення дитиною 3 років.
Відшкодування вартості послуги “Муніципальна няня” здійснюється у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року (у 2019 році – 1626 гривень).

Поділися:

Добавить комментарий