На ланах області у розпалі збирання хлібів

Олександр Ткаченко

На ланах області у розпалі збирання хлібів

За оперативними даними департаменту агропромислового розвитку ОДА, станом на 25 липня ранні зернові та зернобобові культури в господарствах усіх форм власності зібрано на понад 190 тисячах гектарів, що становить більш як 55 відсотків відведених площ. Намолочено майже 750 тисяч тонн зерна при середньообласній урожайності 38,7 центнера з гектара. У господарствах Кобеляцького, Новосанжарського, Кременчуцького, Машівського, Великобагачанського та Гребінківського районів зернові колосові культури уже зібрано на площах від 85 до 95 відсотків, тож вони наближаються до завершення збирання ранніх хлібів. Найвища урожайність озимого ячменю (від 52 до 59 центнерів з гектара) в господарствах Диканського, Лохвицького та Шишацького районів. Озима пшениця найбільше врожаїться в Шишацькому й Миргородському районах – відповідно 56,8 та 50 центнерів з гектара.
Аграрії області також збирають озиме жито, ярий ячмінь, горох та ріпак. А ще – заготовляють сіно та сінаж для громадського тваринництва.
Як зазначають фахівці АПК, нинішні опади негативно впливають на ранні зернові колосові культури. Скажімо, якщо до дощів 70–80 відсотків зібраного урожаю пшениці було ІІ–ІІІ класів, то після опадів класність збіжжя, як правило, знижується, із зерна вимивається клейковина, підвищується забур’яненість посівів. А висока забур’яненість жнивних ланів не тільки підвищує вологість зерна і знижує його клас, а й гальмує темпи обмолоту та підвищує забрудненість збіжжя. Водночас волога дуже потрібна нині для посівів пізніх культур: буряків, кукурудзи, соняшнику.
***
Жнивують нині й у ПАФ “Україна” Великобагачанського району. Загалом до збирання в агроформуванні – понад 1000 гектарів ранніх зернових і зернобобових культур. Обмолочувати збіжжя фактично доводиться у проміжках між дощами, каже заступник директора агрофірми з рослинництва Валентина Халімончук. Одразу після збирання хлібів пожнивні поля готуються під майбутній урожай. Глибоке рихлення звільнених площ проводить механізатор із понад 20-річним досвідом Олександр Ткаченко (на фото).

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий