На ланах області – жнивна пора

На ланах області – жнивна пора

За оперативними даними фахівців департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації станом на 12 липня ранні зернові та зернобобові культури обмолочено майже на 120 тисячах гектарів, що становить понад 45 відсотків до завдання. Загальний намолот ранніх хлібів складає близько 550 тисяч тонн. Пшениця дає у середньому по 49 центнерів з гектара, що фактично на 10 центнерів вище минулорічної врожайності, ячмінь – понад 45 ц/га, горох – 25 центнерів з гектара.
Липневі дощі дещо пригальмували темпи збирання ранніх хлібів, а на окремих площах посіви зернових погода добряче пригнула до землі. Водночас якість зерна поки що радує хліборобів. Адже пшениця в основному ІІ та ІІІ класу.
Озиму пшеницю зібрано на понад 85 тисячах гектарів, намолот складає близько 420 тисяч тонн. Найвища урожайність цієї культури в господарствах Машівського району – 61 центнер з гектара, аграрії Карлівського району намолочують майже по 58 ц/га, Хорольського – понад
53 ц/га. Ячмінь найліпше родить у Карлівському районі, тут його намолочують майже по 60 центнерів із гектара, в Шишацькому – близько 58 ц/га, у Котелевському – майже по 52 центнери з гектара. Озиме жито зібрано на 750-гектарній площі (26% до завдання), середня урожайність – 25,4 ц/га. Горох обмолочено на 7,5 тисячі гектарів, його намолочено майже 20 тисяч тонн.
У господарствах області також обмолочують ріпак, який зібрано на 7 тисячах гектарів і намолочено 19 тисяч тонн при середній урожайності на відповідну дату більш як 27 центнерів із гектара.
На ланах області триває заготівля кормів для громадського тваринництва. Сіна загалом заготовлено понад 32 тисячі тонн, сінажу – більш як 255 тисяч тонн.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий