На ланах області

На ланах області

Жнива на Полтавщині добігають кінця. У цьому році, незважаючи на примхи погоди, аграрії області отримали хороший урожай ранніх хлібів. Середньообласна урожайність пшениці складає майже 48 центнерів з гектара, озимого ячменю – 51 ц/га, ярого ячменю – 44 ц/га.
За оперативними даними департаменту агропромислового розвитку ОДА, в господарствах області ранні зернові й зернобобові культури станом на 27 липня обмолочено на понад 307 тисячах гектарів. Валовий збір зерна становить більш як 1,43 мільйона тонн, у тому числі пшениці – близько 1,1 мільйона тонн. За словами начальника відділу технології рослинництва департаменту агропромислового розвитку ОДА Миколи Казакова, 78 відсотків основного хліба – пшениці – продовольче зерно.
Також намолочено понад 300 тисяч тонн ячменю, 12,4 тисячі тонн жита. Зібрано й ріпак. Більшість південних і центральних регіонів області завершили жнива.
На полях внаслідок несприятливих погодних умов до збирання ще залишається приблизно 30 тисяч гектарів зернових культур: пшениці, ячменю, вівса. Здебільшого недомолочені площі в північних регіонах. У господарствах області також триває заготівля кормів для громадського тваринництва.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий