На літо – сучасний асфальтний завод, на зиму – рециклер

DCIM100MEDIADJI_0001.JPG

На літо – сучасний асфальтний завод, на зиму – рециклер

Попри непросту ситуацію у вітчизняній економіці є й деякі позитивні зміни. Зокрема вперше за роки незалежності України в країні почали виділятися кошти на капітальний ремонт вже існуючих автомагістралей і будівництво нових доріг. Результатом відродження шляхобудівництва в Україні стало підвищення попиту на асфальтозмішувальні установки й іншу спеціалізовану техніку. А отже, портфель замовлень вітчизняних машинобудівних підприємств, зокрема “Кременчуцького заводу дорожніх машин”, поступово почав наповнюватися. За словами голови правління – президента ПрАТ “Кредмаш” Миколи Данилейка, ця тенденція зберігається. В цьому році підприємство, що спеціалізується головним чином на розробці й виробництві асфальтних заводів, вже реалізувало 49 установок, й ще кілька замовлень – у стадії виконання. Рік, що добігає кінця, на підприємстві планують завершити із показником 55 реалізованих установок. Причому близько половини з них працюватимуть на будівництві українських доріг. Зростання попиту на основну продукцію “Кредмашу” на внутрішньому ринку – це в тому числі й результат участі підприємства у спеціалізованих виставках.
Начальник управління зовнішньо-економічних зв’язків і реалізації ПрАТ “Кредмаш” Володимир Пономаренко розповів про особливості виставок, які нещодавно відбулися в столиці.
– У виставці “АвтодорЕкспо” ми беремо участь постійно. Два роки тому наше підприємство презентувало на ній асфальтозмішувальну установку – не макет, не стендовий варіант, а реально змонтований асфальтозмішувач, хоча й не в повному комплекті. Такого раніше ніхто не робив, і презентація нашої техніки “наживо” справила вражаючий ефект на потенційних партнерів. Загалом наше підприємство – єдине в Україні, що спеціалізується на виробництві асфальтозмішувачів у повному циклі, причому – за вимогами європейських стандартів. Маємо замкнений цикл виробництва, локалізація становить близько 70 відсотків, й завдяки цьому вдається утримуватися від підвищення цін.
Паралельно “Кредмаш” презентував свою продукцію на майданчику іншої спеціалізованої виставки – “КомунТех”. Там підприємство презентувало зразки комунальної техніки власної розробки й виробництва, зокрема удосконалену модель рециклера РА-802. В період міжсезоння, коли асфальтні заводи не працюють, для ямкового ремонту він незамінний. І відвідувачів виставки в Києві ця модель дуже зацікавила. Представляли ми й декілька міні-гудронаторів – техніку, що значно полегшує працю автодорожників під час ямкового ремонту асфальтного покриття, розбризкуючи бітумну емульсію. На виставку ми возили й нашу новинку – снігоприбиральний відвал, виготовлений із міцного пластику. Він легко монтується на будь-який автомобіль, і на ньому можна змінювати кут атаки з кабіни водія.
Але ПрАТ “Кредмаш” продовжує працювати й на зовнішніх ринках. Голова правління – президент ПрАТ “Кредмаш” Микола Данилейко розповів, де заводські асфальтозмішувачі користуються найбільшою популярністю:
– Ринок Румунії все більше відкривається для нашої продукції. Також ми продовжуємо працювати в Молдові, Азербайджані, Грузії, Казахстані. З європейським ринком складніше – дуже жорстка конкуренція між виробниками продукції нашого сегмента. Так би мовити, “законодавцями моди” у сфері асфальтодорожнього машинобудування там залишаються французькі, німецькі компанії. Тож нам постійно доводиться боротися за ринки збуту нашої продукції, працювати над модернізацією раніше розроблених моделей асфальтозмішувачів і створювати нові з урахуванням євростандартів якості. При цьому намагаємося утримувати цінову планку на незмінному рівні, щоб не програвати своїм конкурентам. Й нам вдається утримувати свої позиції у тих регіонах, де ми вже працюємо. Серед новинок “Кредмашу” – КДМ 205 виробничою потужністю 200 т/год. Вона змонтована, проходить випробування, й на неї вже є замовник – працюватиме вона в Україні.

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий