Ефективність будь-якої професійної діяльності зумовлена багатьма чинниками. Насамперед це – психологічний клімат у колективі, уважне й турботливе ставлення з боку адміністрації, бадьоре та здорове самопочуття працівника. Не менш значущу роль в успішності та результативності робочого процесу відіграє соціальний захист громадян, гарантований державою. Кожна офіційно працевлаштована особа перебуває під опікою Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) та в разі настання страхового випадку має беззаперечне право на матеріальне забезпечення, страхові виплати, медико-соціальні послуги.
Загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачає всебічну підтримку застрахованих осіб і потерпілих від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. За страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів Фонду оплачується лікування застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм, а також надається:
– допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);
– допомога по вагітності та пологах;
– допомога на поховання.
Масштабну й фундаментальну роботу проводить Фонд у напрямі соціального захисту осіб, які втратили здоров’я внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Із бюджету Фонду фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку, пов’язаного із виконанням службових обов’язків, до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого на виробництві в разі визначеної в цьому потреби. Зокрема забезпечується проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, оперативна медична реабілітація, санаторно-курортне лікування. Окрім того, Фонд фінансує забезпечення потерпілих на виробництві спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом або побутовим обслуговуванням залежно від потреби й ступеня обмеження життєдіяльності, здатності до самообслуговування.
Різноплановими та багатогранними є і страхові виплати, які Фонд здійснює в разі настання страхового випадку, а саме:
– допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
– одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
– щомісячна страхова виплата в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;
– страхова виплата потерпілому в розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;
– щомісячна страхова виплата особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;
– відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних із похованням померлого.
Станом на 1 вересня 2019 року десятьма відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області здійснюються страхові виплати 5518 потерпілим від нещасного випадку на виробництві та членам їхніх сімей, у тому числі: 5215 потерпілим у разі часткової чи повної втрати працездатності та 303 особам, які втратили годувальника, з них 911 – потерпілим та утриманцям, які тимчасово переселились з Донецької та Луганської областей.
Із загальної кількості потерпілих на виробництві на Полтавщині обліковується: 68 осіб з інвалідністю I групи; 550 осіб з інвалідністю II групи; 2266 осіб з інвалідністю III групи.
У рамках реалізації заходів державної соціальної політики, спрямованих на інтеграцію осіб з особливими потребами у сучасне суспільство, Фонд соціального страхування України всіма можливими способами залучає потерпілих на виробництві до активного громадського життя, надає їм допомогу в психологічній, фізичній та соціальній реабілітації.
З 18 по 20 вересня 2019 року на базі Ужгородського спортивного комплексу “Юність” відбулися фінальні змагання VII Всеукраїнської спартакіади “Сила духу”. Цей масштабний спортивний захід щорічно організовується Фондом, маючи на меті підтримати осіб з інвалідністю та вселити в їхні душі віру в життя, власні сили та можливості. У змаганнях із армспорту, бомбаскету, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу та шахів взяли участь 272 спортсмени-аматори з усіх регіонів України.
Полтавщину представила команда, сформована із переможців регіональних змагань, проведених управлінням виконавчої дирекції Фонду у Полтавській області (далі – управління) серед потерпілих на виробництві в червні 2019 року. Неабиякі лідерські якості, жагу до перемоги та силу духу виявили:
– Катерина Мартюк (м. Хорол) у змаганнях із бомбаскету серед жінок;
– Сергій Котенко (м. Кременчук) у змаганнях з бомбаскету серед чоловіків;
– Наталія Марковська (м. Кременчук) у змаганнях із дартсу серед жінок;
– Олег Кравченко (м. Полтава) у змаганнях з дартсу серед чоловіків;
– Олександр Садичка (м. Гадяч) у змаганнях з армспорту до 80 кг;
– Геннадій Кисельов (м. Кременчук) у змаганнях з армспорту до 90 кг;
– Володимир Науменко (Полтавський район) у змаганнях із гирьового спорту до 80 кг;
– Андрій Рибальченко (м. Кременчук) у змаганнях з гирьового спорту до 90 кг;
– Оксана Демянко (м. Карлівка) у змаганнях із настільного тенісу серед жінок;
– Олег Тітов (м. Полтава) у змаганнях з настільного тенісу серед чоловіків;
– Сергій Калініченко (м. Полтава) у змаганнях із шахів.
Начальник управління Артем Вернигора супроводжував полтавську команду до Закарпаття, вболівав за кожного учасника під час змагань та щиро радів кожному індивідуальному досягненню.
Полтавська команда посіла 18-те командне місце серед 25. Потерпіла на виробництві Оксана Демянко здобула почесне друге місце у змаганнях серед жінок із настільного тенісу. Незалежно від того, хто отримав призові місця, всі учасники є переможцями. Адже своїми успіхами вони довели, що сила духу здатна подолати будь-які труднощі.
Жити повноцінним, активним життям, сповненим яскравих подій та вражень, гідний кожен громадянин нашої держави. Популяризуючи здоровий спосіб життя, підтримуючи застрахованих осіб та потерпілих на виробництві, Фонд соціального страхування України продовжує стояти на передовій соціального захисту громадян в ім’я збереження їхнього життя та здоров’я!
Андрій Романенко
Журналіст
Вам також може сподобатись
Національно-патріотичне виховання – броня для наших дітей і запорука перемоги
ЛАМІНУВАННЯ ДОКУМЕНТІВ: ПОМИЛКА ЧИ ЗАКОННИЙ СПОСІБ ЇХ ЗБЕРЕЖЕННЯ
«Укрзалізниця» призначила на літо нові поїзди, зокрема через Полтавщину
Зі святом, дорогі майстри пера!
Кому приготуватися? На Полтавщині формуються мобільні блокпости