На перетині музики й графіки

На перетині музики й графіки

У творчих колах Полтави ім’я Дениса Зозулі «своє» і для художників, і для кінематографістів, і для музикантів. Новим знайомим лишається тільки дивуватися, що всі ці захоплення живуть у душі професійного військового. Денис Зозуля – майор ЗСУ, його служба пов’язана із залізницею.
Як художник-графік, член НСХУ, брав участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних виставках. Цього літа став лауреатом ІІІ Всеукраїнської виставки «Від поклику – до професії» (Дніпро), посівши друге місце за серію робіт «Гармонікатма».
У Полтаві виставки творів Дениса Зозулі неодноразово відбувалися в музейних та бібліотечних закладах. Цього ж разу митець уперше приймав вітання в Художньому салоні Полтавської обласної організації Національної спілки художників України.

Назву виставки визначила головна серія експозиції – «Гармонікатма», в якій усі роботи присвячені таємничому минулому й ще загадковішому майбутньому музичних інструментів. Загалом же Денис Зозуля представив чотири десятки творів, над якими працював протягом останніх п’яти років. Художник знайшов себе в дуже специфічних і копітких напрямах друкованої графіки, як-то офорт, дереворит, ліногравюра…
– Зазвичай військові люди асоціюються у нас із дуже стриманими характерами, із почуттям відповідальності, яке домінує над усім іншим. А Дениса щось спонукало до малювання. І я його з цим вітаю. Думаю, що він дивує нас багатьох, якщо не всіх. Оригінальний. Полтавський символіст. Наполегливо працював і оволодів технікою офорту, яка вимагає спеціальної підготовки, – зауважив на відкритті виставки голова обласної організації НСХУ, заслужений діяч мистецтв України Юрій Самойленко.
Як за свого учня за Дениса Зозулю порадів художник, викладач Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Олексій Соболевський:
– Центральна частина експозиції присвячена музиці й розумінню цієї теми автором. І це найцікавіше: як окрема людина бачить тему, що розроблялася стільки, скільки існує сама музика. На мій погляд, серія вийшла дуже вдала.
Відомий мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Віталій Ханко зізнався, що ще навіть до особистого знайомства з Денисом Зозулею за його доробком і автобіографією зрозумів, що людина він інтелектуальна, делікатна й залюблена у філігранну роботу. А певні мінорні нотки його творів повністю співзвучні із тим, як сучасне людство сприймає світ.
Заслужений художник України Володимир Бенфіалов наголосив, що невеликі за розміром роботи Дениса Зозулі – камерні, що в них треба вникати, а для цього не завадить відвідати виставку в Художньому салоні навіть кілька разів поспіль. Кожен день тоді буде сповнений новим відкриттям.
Денис Зозуля поділився з гостями виставки міркуваннями про улюблену тему музики:
– Я представив своє бачення розвитку музичних інструментів від барабана вуду, якому п’ять тисяч років, до сучасної лазерної арфи. Водночас є тут міркування і про властивості людського слухового апарату, про музичні технології майбутнього.
Цікавим доповненням експозиції стала музика у виконанні молодих любителів гри на екзотичних інструментах. Полтавці не раз могли бачити їхні імпровізації у середмісті. У творчому арсеналі ентузіастів є, зокрема, західноафриканські барабани джембе. Отож і вони сказали в Художньому салоні своє ритмічне слово про історію музики.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий