Інформаційний кур’єр

На Полтавщині більше 50 тисяч осіб можуть вакцинувати від коронавірусу на перших етапах

В області розпочалася підготовча робота до проведення масової імунізації проти COVID-19 та впровадження дорожньої карти з вакцинації. Про це на брифінгу повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор ЛИСАК.

Дорожня карта розроблена для забезпечення належного та рівного доступу до ефективної вакцини проти COVID-19 для всього населення України, яке має його отримати, а також для контролю цих процесів. Основним завданням є рекомендація щодо охоплення вакцинацією проти COVID-19 протягом 2021–2022 років щонайменше 50% населення України.
«Вакцинація від коронавірусу має на меті зменшити рівень смертності від пандемії COVID-19, розірвати ланцюги зараження, зберегти людям здоров’я. А якщо ширше, то це і національна безпека, і розвиток економіки», – говорить Віктор Лисак.
Організація проведення кампанії з вакцинації від COVID-19 здійснюється оперативним штабом Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації. В області визначено відповідного координатора.
Для реалізації першого та другого етапів імунізації підготовлено інформацію щодо цільових груп населення. На першому етапі безкоштовній імунізації підлягають працівники мобільних бригад із вакцинації; медики (лікарі, середній та молодший медичний персонал), які працюють у закладах охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим із COVID-19; працівники лабораторій; екстреної медичної допомоги; особи, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку); працівники цих закладів. На Полтавщині таких людей більше 7 тисяч осіб.
Другий етап імунізації передбачає вакцинацію працівників первинної медичної допомоги та інших закладів охорони здоров’я, які не надають стаціонарну допомогу хворим із COVID-19; працівників системи громадського здоров’я; людей віком від 80 років; соціальних працівників. А це більше 51 тисячі осіб в області.
Також у Полтавській області затверджено загальні логістичні сценарії для вакцинації від COVID-19: на базі пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації.
«На території області створено 11 мобільних бригад. До складу кожної включено лікаря, 2 медичні сестри, водія, а також передбачені в резерві один лікар та одна медична сестра, – розповів Віктор Лисак. – Враховуючи необхідність оперативної підготовки до реалізації дорожньої карти, проаналізовано стан щодо холодильного обладнання та можливостей дотримання холодового ланцюга. Адже вакцину треба використати через 5 діб після того, як вона надійде у регіон».
Головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Перогов розповів журналістам про види вакцин та нюанси вакцинації від коронавірусної хвороби. Вона буде проводитися паралельно з рутинною вакцинацією за графіком, узгодженим із сімейним лікарем. Це забезпечить недопущення зниження рівня вакцинації від інших хвороб.
Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх груп населення.

Полтавська ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий