На Полтавщині із 10 травня дозволено любительський вилов риби

На Полтавщині із 10 травня дозволено любительський вилов риби

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін: «Із 10 травня дозволяємо любительську риболовлю на водоймищах Полтавщини. Багато хто писав до мене в чат-бот і просив про це рішення. Ухвалили. Єдине, що ловимо поплавковою чи донною вудкою з одним гачком або спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів. Але не ловимо там, де нереститься риба. Ці місця визначені управлінням Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області. Навігація маломірних суден і промисловий вилов заборонені».
* * *
Як повідомили 4 травня у відділі комунікації поліції Полтавської області, з початку квітня поточного року за фактами браконьєрства на воді відділом дізнання поліції Полтавщини, у співпраці з водною поліцією, під процесуальним керівництвом прокуратури відкрито 63 кримінальних провадження. Наразі 16 особам вже повідомлено про підозри та скеровано до суду 12 обвинувальних актів. По решті кримінальних проваджень тривають слідчі дії. За зібраними матеріалами призначені судово-інженерно-екологічні експертизи, за висновками яких будуть прийняті відповідні процесуальні рішення. За попередніми підрахунками, правопорушники завдали державі шкоди на суму понад 4 мільйони гривень. Начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов наголосив: «На жаль, існує певна категорія громадян, які вважають, що їм закони не писані. Вони навіть в умовах війни продовжують безжально нищити природні ресурси нашої держави. Лише за місяць роботи поліцейські вилучили у браконьєрів понад 90 риболовних сіток та більше 30 заборонених знарядь лову, серед яких павуки, ятері, а також різні плавзасоби. Через активну з боку правоохоронних органів протидію браконьєрству дехто з правопорушників намагається через соціальні мережі налаштувати громадськість проти роботи правоохоронців, щоб таким чином уникнути відповідальності за незаконну діяльність. Застерігаємо прибічників незаконного рибного промислу, що жодні спекуляції та маніпуляції громадською думкою не врятують від юридичної відповідальності тих, хто завдає шкоди природним ресурсам та державі. Наголошуємо, що браконьєрство – це злочин проти довкілля та загроза для національної екологічної безпеки України. Реакція правоохоронних органів на такі факти й надалі буде принциповою та жорсткою (без жодних преференцій), у рамках чинного законодавства та з урахуванням вимог воєнного часу».
Якщо ви стали очевидцями порушення правил рибальства та незаконної реалізації риби, повідомляйте цю інформацію за телефонним номером 102.

Підготовлено за матеріалами t.me/DMYTROLUNIN/1759 та pl.npu.gov.ua

Поділися:

Добавить комментарий