На Полтавщині нашестя кліщів

На Полтавщині нашестя кліщів

Тепла цьогорічна березнева погода сприяла ранній появі кліщів, які є переносниками близько 150 хвороб, однією з яких, і водночас чи не найнебезпечнішою, є хвороба Лайма.
Торік захворюваність на хворобу Лайма в Україні зросла на понад 26%. В області хворобу Лайма підтвердили у 497 людей, найбільше – у Полтавській громаді – 290 випадків. За підсумками минулого року Полтавщина є сумним лідером в Україні за поширеністю цієї хвороби.
Цьогоріч в області уже виявили понад два з половиною десятки випадків хвороби, інфікуватися якою можна через укус іксодового кліща. Хворобу переносять кліщі, які живуть у траві та зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини. Ці кліщі можуть переносити кліщовий вірусний енцефаліт та бореліоз, більш відомий як хвороба Лайма.

Що потрібно знати про хворобу Лайма

Після укусу комахи інфекція може проявитися не одразу. Інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому). Від хворої до здорової людини збудник не передається.
На ранній стадії хвороби (у середньому через 7 днів після укусу кліща) найчастіше у паховій чи підколінній ділянці виникає так звана ізольована мігруюча еритема. На місці укусу кліща виникає червоний висип із чіткими краями. Згодом почервоніння розширюється, а його центр – блідне.

Що робити, якщо вкусив кліщ

Після виявлення кліща його потрібно зняти, не пошкодивши. Якщо самостійно це зробити не вдається, краще звернутися до травмпункту. Звідти пацієнтів направляють на консультацію до інфекціоніста.
Потрібно також визначити кількість часу, який кліщ пробув на тілі. Якщо минуло більше доби або кліщ був наповнений, лікар визначиться з потребою використати антибіотики для профілактики хвороби Лайма. Препарати призначають у перші 72 години після укусу.
Якщо за медичною допомогою не зверталися, потрібно спостерігати за місцем укусу та загальними проявами. Погіршення самопочуття чи поява круглого висипу є приводом проконсультуватися з лікарем.
До речі, природні осередки переносників хвороби Лайма виявляли в більшості районів Полтавщини.

При підготовці матеріалу використано інформацію з відкритих інтернет-ресурсів.

Поділися:

Добавить комментарий