На Полтавщині поменшало квартирних крадіжок

На Полтавщині поменшало квартирних крадіжок

Про це під час брифінгу для журналістів розповів начальник відділу розкриття злочинів проти власності управління карного розшуку ГУНП у Полтавській області Олександр Лиманець. У заході також взяли участь начальник управління поліції охорони Полтавщини Сергій Запорожець та заступник командира батальйону управління патрульної поліції Полтавської області Павло Пипенко.

За словами начальника відділу розкриття злочинів проти власності поліції Полтавщини, крадіжки є найпоширенішим видом злочинів, пише pl.npu.gov.ua.

– За 2 місяці цього року на території Полтавської області зареєстровано 79 крадіжок, кваліфікованих як квартирні. Це на 56 менше, ніж за аналогічний період у минулому році, – розповів Олександр Лиманець. – Найчастіше у помешкання громадян зловмисники потрапляли через двері – зломом серцевини замків (24 випадки) або підбором ключа (25 випадків).

Також майор поліції розповів, що завдяки проведеній роботі вдалося затримати 4 групи так званих «квартирників». 2 справи вже скеровані з обвинувальними актами до суду – групи із чотирьох та двох полтавців обкрадали помешкання жителів обласного центру. Триває досудове розслідування по двом іншим групам – 5 чоловіків обкрадали житло мешканців Кременчуцького району, а троє інших – Полтавського району. Усім особам оголошено про підозру.

Порадив громадянам дотримуватися правил безпеки, аби зберегти своє майно та заощадження від протиправних посягань. Серед основних – надійні двері та замки різних типів, решітки на вікнах, власна пильність та обережність, і, за можливості, підключення до централізованої системи охорони.

Начальник управління поліції охорони Полтавщини Сергій Запорожець розповів, що упродовж 2017 – 2018 років, жодної крадіжки не скоєно з об’єктів, які охороняються. Після надходження повідомлення про проникнення, наряд поліції охорони прибуває на місце за 3–8 хвилин. Повідомив, що нині під охороною підрозділів поліції охорони знаходиться близько 3800 квартир.

На Полтавщині поменшало квартирних крадіжок

Усі, хто планує зберегти своє майно із допомогою представників поліції охорони, у першій декаді березня можуть отримати 50% знижку на проведення монтажних робіт у ході всеукраїнської акції «Квартира під охорону 2018». Крім того, учасникам антитерористичної операції передбачена знижка – 75% на монтажні роботи.

Заступник командира батальйону управління патрульної поліції Полтавської області Павло Пипенко закликав громадян бути пильними та у разі появи невідомих чи підозрілих осіб або автомобілів – негайно повідомляти про це до поліції. Також зазначив, якщо ви виявили факт проникнення до житла сторонніми особами – негайно телефонуйте «102», аби не наражати своє життя на небезпеку, та не зашкодити подальшому.

Добавить комментарий