Наша область – одна з тих, де впроваджується пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб “Рука допомоги”.
Головна мета такої ініціативи – допомогти вимушеним переселенцям і людям з малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу чи заснувати власний бізнес.
– В умовах покращення ситуації на ринку праці Полтавської області, росту рівня зайнятості та кількості нових робочих місць пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб успішно реалізувався, – наголошує директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. – Цим пілотним проектом передбачене запровадження стимулюючих механізмів повернення на ринок праці економічно пасивних громадян з числа непрацюючих працездатних одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та внутрішньо переміщених осіб.
Пілотний проект “Рука допомоги” впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. Для ефективної та результативної дії проекту в області прийняте відповідне розпорядження голови облдержадміністрації.
Знайшли роботу понад 600 людей
За період реалізації проекту, в 2017–2018 роках, у нашій області участь у ньому взяла 1481 людина, в тому числі 307 внутрішньо переміщених осіб та 1174 члени малозабезпечених сімей.
За направленням обласної служби зайнятості працевлаштовані 604 учасники пілотного проекту (116 внутрішньо переміщених осіб та 488 членів малозабезпечених сімей). На громадські та тимчасові роботи залучено 488 осіб (89 ВПО та 399 малозабезпечених).
Відбулося 19 засідань комісії, створеної при облдержадміністрації, на яких стосовно 48 учасників пілотного проекту (23 внутрішньо переміщені особи та 25 членів малозабезпечених сімей) прийняті рішення про надання фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності. Допомога надається через оплату рахунків на закупівлю обладнання і матеріалів, передбачених бізнес-планами.
45 людей уже придбали устаткування на загальну суму 2,88 мільйона гривень. Учасники пілотного проекту, які захистили бізнес-плани, сплатили податки й внески на загальну суму понад 300 тисяч гривень.
Комісія розглянула 24 бізнес-плани суб’єктів господарювання і ухвалила позитивне рішення щодо надання роботодавцям фінансової допомоги на загальну суму 1,6 мільйона гривень.
Різноманітні ідеї для бізнесу
Створено 47 нових робочих місць, на які працевлаштовані 15 внутрішньо переміщених осіб, 24 особи, які отримують допомогу малозабезпеченим сім’ям, та 8 учасників АТО.
За найманих працівників сплачено близько 80 тисяч гривень єдиного соціального внеску.
Полтавці мають цікаві й різноманітні ідеї щодо сфери започаткування власного бізнесу. Так, 20 людей вирішили надавати послуги. Це послуги з видавничої діяльності, будівництва та переобладнання енергоефективних об’єктів, техобслуговування, ремонту та мийки автомобілів; ветеринарні, косметологічні, токарні послуги; туристичні послуги та організація відпочинку для дітей. 10 учасників обрали виробництво: зокрема виготовлення пасти із горіхів та какао-бобів, рослинного молока, гранітних пам’ятників, дерев’яних виробів, меблів, кормів, хлібобулочних виробів, а також пошиття і ремонт одягу.
Сільському й лісовому господарству віддали перевагу 12 осіб, які вирощують овочі, ягідні культури, бройлерів, курей-несучок та свиней, розводять бджіл. Троє учасників проекту займаються торгівлею.
Власна пекарня – завдяки співпраці з проектом
Один із яскравих прикладів дії проекту “Рука допомоги” на Полтавщині – відкриття його учасником міні-пекарні в селі Сергіївці Гадяцького району.
Подружжя Ірини і Володимира Опришків з Гадяча розпочало в Сергіївці власний бізнес із випічки смачного хліба і хлібобулочних виробів.
– Купили приміщення в селі, зробили ремонт, з одного боку відкрили магазин, з іншого – міні-пекарню, – розповідають підприємці.
Для втілення мрії про міні-пекарню скористалися мікрокредитом соціального проекту “Рука допомоги”. Виконавцями проекту на Полтавщині є обласний центр зайнятості і департамент соціального захисту облдержадміністрації.
– Ми стали учасниками проекту “Рука допомоги” як роботодавці, котрі створюють нові робочі місця, – говорить Володимир Опришко. – Самі працюємо в сімейному бізнесі, двох людей взяли на роботу, ще двох оформляємо, вони проходять у нас стажування-навчання. І надалі двох працівників візьмемо на роботу, загалом буде 6 робочих місць.
Крім того, каже подружжя, допомогли зі створенням пекарні Фонд підтримки підприємництва і Сергіївська об’єднана територіальна громада.
Випікають тут різні сорти хліба, зокрема користуються попитом житній, цибулевий, з насінням льону тощо, батони, булочки, плюшки, сосиски в тісті, макові “метелики”, пиріжки з різними начинками та інша смакота. У планах – опанувати рецептуру круасанів. Нині печуть у день більше 200 хлібин. Обладнання нове, сучасне.
– Ідея відкрити власну пекарню виникала кілька років тому, а реалізували її тільки зараз завдяки співпраці з проектом, – розповідають господарі. – У Полтаві наші знайомі започаткували подібну справу. І ми вирішили спробувати. Запросили технолога зі Львова, який навчив нас і наших працівників. Тепер наші земляки мають змогу куштувати смачну продукцію. Не використовуємо ніякої хімії, тільки традиційні рецепти. Маємо своїх замовників і покупців. Люди купують, пробують, хвалять.
А це найдорожча оцінка для пекарів – коли їхні вироби смакують людям. Нині сергіївську випічку продають у п’яти селах Гадяцького району.
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Полтавського обласного центру зайнятості.
Вам також може сподобатись
У Машівці дружина священика за кермом збила жінку і ще тричі проїхалась по ній: подробиці трагедії
Полтавщина у вогні
В області збільшується кількість хворих на ГРВІ та COVID-19
Рятувальні служби працюють у посиленому режимі, щоб загасити пожежу в Полтавському районі
13 вересня Україна повернула з російського полону 49 полонених, серед яких військові та цивільні.