На Полтавщині розпочалася  вакцинація від коронавірусу

Перший вакцинований полтавець – лікар Роман Пономаренко.

На Полтавщині розпочалася вакцинація від коронавірусу

Минулої середи, 24 лютого, Полтавська область отримала 19300 доз вакцин Oxford/AstraZeneca Covishield індійського виробництва від коронавірусу і вже наступного дня нею почали щеплювати людей за попередньо підготовленими списками.

Як повідомив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, на першому етапі заплановано щепити понад 6 700 осіб, з них понад 4 тисячі – медики. Це – працівники мобільних бригад із вакцинації; лікарень, які надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19; працівники екстреної медичної допомоги, а також працівники та мешканці спеціалізованих інтернатних закладів. Всі щеплення проводяться добровільно і безкоштовно.
Для вакцинації на першому етапі залучили 2 мобільні бригади з імунізації. Вони пройшли спеціальне навчання з тренерами Європейського офісу ВООЗ та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Бригади вакцинуватимуть медичних працівників 28-ми перепрофільованих лікарень для лікування хворих на COVID-19. Для роботи цих бригад в області в лікарнях створено 5 тимчасових пунктів щеплень. Сюди буде виїздити бригада згідно з попередньо складеним та узгодженим графіком. Також медиків, які лікують хворих на COVID-19, та працівників екстреної меддопомоги будуть організовано підвозити до вказаних пунктів щеплень. На наступних етапах буде залучено понад 50 бригад, а також організовано 53 пункти щеплень. Розмістять їх переважно у Центрах ПМСД. Щодня щеплювати планують близько 100 осіб.
На прес-конференцію з приводу початку вакцинації в області, яка відбулася в Полтавській обласній клінічній лікарні відновного лікування, запросили журналістів. У рамках заходу щепили перших двох медиків – лікарів-інфекціоністів Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні Романа Пономаренка та Павла Капустяна. Наразі обоє почуваються добре, а Роман Пономаренко пообіцяв описувати своє самопочуття після вакцинації у соціальній мережі Інстаграм. Таким чином намагатиметься боротися з дезінформацією стосовно якості вакцини. Наразі її зберігають у спеціальних умовах. Потужності складу дозволяють зберігати 500 тисяч доз.
Як повідомила кординатор-логіст вакцинації від COVID-19 у регіоні Ольга Бастаногова, з 4 мобільних бригад дві працюватимуть із вакциною AstraZeneca, дві – з вакциною Pfizer. З 26 лютого почалася вакцинація і кременчуцьких медпрацівників. Загалом в області, як і в Україні, заплановано п’ять етапів вакцинації. Протягом першого півріччя до країни може надійти від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca у межах глобальної ініціативи COVAX, яка має на меті забезпечити країни з низьким та середнім доходом вакцинами від COVID-19. Докладніше про вакцинацію можна дізнатися на порталі vaccination.covid19.gov.ua.

Підготовлено за матеріалами Полтавської ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий