На Полтавщині стартувала весняна посівна кампанія

На Полтавщині стартувала весняна посівна кампанія

Уже більше місяця Україна у вогні. Вогні від ракет, бомб і снарядів, які шле на нашу землю, наші міста й села російський агресор. Трудовий ритм у країні, охопленій полум’ям війни, дещо сповільнився. Але сповільнився лише для того, щоб, набравшись сил від матінки-землі і сонця, знову заструменіти з новою силою і вкотре довести самим собі й світові силу волі та невмирущість українського народу.

На календарі весна, а значить, на часі комплекс весняно-польових робіт. З огляду на ситуацію, що склалася у країні, Кабінет Міністрів виділив рекордну суму на компенсацію відсотків та надання гарантій за кредитами для аграріїв на проведення посівної. Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив у своєму відеозверненні.
«Уряд уже запустив програми додаткової фінансової підтримки, щоб за першої можливості в Україні розпочалась посівна кампанія. Українські сільгоспвиробники вже можуть отримати кредити під 0 відсотків, а держава гарантує перед банками 80 відсотків від суми такого кредиту. Уряд передбачив на ці два напрямки допомоги понад 25 мільярдів гривень», – сказав Денис Шмигаль.
За його словами, цих коштів вистачить на підтримку всіх малих і середніх фермерів, які планують цього року розпочати посівну кампанію.
Як уточнили в пресслужбі Мінагрополітики, через блокаду Росією українських портів сільгоспвиробники не мають можливості реалізувати зібраний торік врожай на експорт, а отже, відчувають нестачу коштів для здійснення весняно-польових робіт, вартість яких оцінюється у близько 100 мільярдів гривень.
З метою розв’язання цієї проблеми Кабмін підтримав запровадження механізму надання державних гарантій таким сільгосптоваровиробникам, яким передбачає надання підтримки:
виключно малим та середнім аграрним виробникам з оборотом не більше 20 мільйонів євро на рік, що є еквівалентом підприємства, яке обробляє до 10000 га;
компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами на суму до 50 млн грн;
кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану.
Для отримання кредитування суб’єкт підприємництва також повинен бути сільськогосподарським товаровиробником у значенні, наведеному в Законі «Про державну підтримку сільського господарства України». Термін дії кредиту становить 6 місяців, а максимальний розмір державної гарантії за портфельними кредитами сягає 80%.
У Мінагрополітики додали, що заявникам необхідно звертатись у фінансову установу, де вони обслуговувались раніше. До того ж в Україні на час воєнного стану скасовані додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу, а також дозволено експлуатацію сільгоспмашин без їхньої реєстрації.
* * *
Незважаючи на надскладну ситуацію у країні, хлібороби більшості областей України розпочали комплекс весняно-польових робіт. Першими під державними прапорами України вивели сівальні агрегати в поле хлібороби Херсонщини та інших південних областей.
Стартувала весняна посівна кампанія і на Полтавщині. За оперативними даними департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, станом на 31 березня в області ранніми зерновими культурами засіяно майже 5 тисяч гектарів. Сівбу розпочали в понад третині агроформувань області. Господарства сіють ячмінь, горох та овес.
За словами заступника директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Олега Палія, агроформування на 100% забезпечені посівним матеріалом, приблизно на 90% – мінеральними добривами, майже на дві третини – засобами захисту рослин. Для забезпечення проведення комплексу весняно-польових робіт також є в наявності й пально-мастильні матеріали.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий