На Полтавщині викрили кіберзловмисника,  який привласнив майже мільйон гривень громадян

На Полтавщині викрили кіберзловмисника, який привласнив майже мільйон гривень громадян

Шахрайську діяльність громадянина викрили співробітники відділу протидії кіберзлочинам Полтавщини спільно зі слідчим відділом кременчуцької поліції. Фігурант зламував облікові записи мобільних телефонів і збирав персональні дані користувачів. Використовуючи ці дані, він здійснював віддалений перевипуск сім-карт та надалі отримував доступ до онлайн- банкінгу. Попередньо встановлено, що від шахрайських дій постраждали близько 100 осіб, загальна сума збитків сягає мільйона гривень, йдеться на сайті кіберполіції України.

Чоловік застосовував шкідливе програмне забезпечення для зламу облікових записів та доступу до телефонних книг користувачів. Використовуючи таку інформацію, він здійснював віддалений перевипуск сім-карт через оператора мобільного зв’язку. Разом із доступом до сім-карт потерпілих зловмисник отримував доступ і до їхнього онлайн-банкінгу, звідки привласнював гроші.
За місцем проживання 31-річного зловмисника правоохоронці провели обшук та вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони і банківські картки. Усе вилучене направлено на проведення відповідних експертних досліджень. До проведення обшуків також було залучено батальйон поліції особливого призначення місцевого управління поліції.
Чоловікові оголошено про підозру у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Зловмиснику загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Слідчі дії тривають. Процесуальне керівництво у справі здійснює Кременчуцька місцева прокуратура.
* * *
Щоб захиститися від подібного шахрайства, кіберполіція радить:
– створювати надійні складні паролі, що містять літери, цифри та символи;
– відключити віддалену заміну сім-карти;
– бажано мати окремий фінансовий номер, який не використовується для спілкування та не прив’язаний до соціальних мереж;
– звертатися до мобільного оператора у разі зникнення мобільного зв’язку на відносно тривалий час.

Підготовлено за матеріалами офіційного сайта Кіберполіції України (cyberpolice.gov.ua).

Поділися:

Добавить комментарий