У Хоролі та Миргороді провели меморіальні заходи із вшанування пам’яті жертв геноциду єврейського народу в роки Другої світової війни.
На околиці Хорола трагедія сталася 23 жовтня 1941 року. Тоді гітлерівці стратили близько півтисячі місцевих жителів лише за їхню приналежність до єврейського народу. Серед жертв переважали жінки, люди поважного віку й діти, адже чоловіки призовного віку були мобілізовані до армії.
Участь у мітингу-реквіємі, присвяченому вшануванню пам’яті загиблих, взяли небайдужі хорольці, полтавці, а також делегації єврейських общин з різних міст України. Серед поважних учасників меморіального заходу були другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні, голова представництва «Натів» у Харкові Марк Гольдман, очільник громадської благодійної організації «RememberUs.org» із Бостона (США) Ігор Корсунський, пастор Йоханнес Цинк із Німеччини.
До пам’ятного знака на місці розстрілу поклали квіти, іграшки, запалені лампадки та, за єврейською традицією, камінці, які мають довго зберігати пам’ять. Неподалік обеліска посадили два деревця метасеквої. Усіх жертв Голокосту вшанували хвилиною мовчання.
Відтак делегації єврейських общин й інші учасники мітингу вирушили до Миргорода на урочисте відкриття музею пам’яті Голокосту. Музей на громадських засадах розмістився у спеціалізованій загальноосвітній школі №5. Створили його з ініціативи місцевої єврейської общини. Фінансову підтримку надала благодійна організація «RememberUs.org». Подібні музеї вже діють в Одесі, Дніпрі та Харкові.
Тетяна ПЕТРЕНКО
Журналіст
Вам також може сподобатись
Силіконові тюльпани та латексні троянди не зів’януть, але й не розкладуться: штучні квіти збільшують ризики українців захворіти на рак
Священник з духом революціонера й характером бійця, молитви якого рятують воїнів і техніку
Анастасія Клімнюк – лауреат Всеукраїнської зоозахисної премії-2025
Між миром і війною: волонтери Лубенщини не стомлюються підтримувати фронт
Небайдужий Погарщинський жіночий батальйон