На Полтавщині запустили першу в Україні установку ізомеризації для виготовлення високооктанових бензинів

На Полтавщині запустили першу в Україні установку ізомеризації для виготовлення високооктанових бензинів

Відкриття нового технологічного об’єкта відбулося 12 жовтня на Кременчуцькому нафтопереробному заводі. Успішне впровадження проєкту стало можливим при тісній співпраці та взаємодії з всесвітньо відомими компаніями Axens та Honeywell UOP. Активна частина робіт розпочалася у 2017 році та тривала 3 роки. При цьому загальний об’єм інвестицій у цей технологічний комплекс становить 788 мільйонів гривень.

«Укртатнафта» є бюджетоутворюючим підприємством міста та регіону, а також одним із найкрупніших платників податків нафтогазової галузі України. І я радий, що саме на Кременчуцькому нафтопереробному заводі запущено першу в Україні установку ізомеризації», – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.
«Запуск установки ізомеризації та виробництво ізомеризату дозволять підприємству випускати високооктанові бензини без застосування дорогої імпортної добавки до палив – МТБЕ (метил-третбутилового ефіру). Раніше витрати на таку закупівлю імпортного МТБЕ становили близько 50 мільйонів доларів на рік», – розповів виконувач обов’язків першого заступника голови правління підприємства Руслан Ляпко.
Кінцевим продуктом, який випускає установка, є ізомеризат – ідеальний компонент для приготування високооктанових бензинів. Проєктна потужність установки складає 350 тисяч тонн на рік. Вихід продукту – 98%, при цьому забезпечуються необхідні показники його октанового числа. Застосування ізомеризату в процесі приготування товарного бензину дозволяє значно поліпшити експлуатаційні та екологічні властивості пального, забезпечити детонаційну стійкість бензину, результатом чого є стабільна робота двигуна при різних режимах навантаження. І як наслідок – досягається суттєве зниження витрат пального.

Офіційний веб-портал Полтавської ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий