На трибунах стає  все тихіше…

SONY DSC

На трибунах стає все тихіше…

Нещодавно в Україні відзначали День фізкультури і спорту. З цієї нагоди на стадіоні у Козельщині відбулася спартакіада серед команд старостинських округів Козельщинської територіальної громади.
Офіційна частина свята була недовгою (коротке привітання від заступника Козельщинського селищного голови Юрія Солодрая та нагородження кращих спортсменів грошовими преміями за підсумками спортивного року), а потім розпочалися змагання з міні-футболу, пауерліфтингу, дартсу, шашок, настільного тенісу, легкоатлетичної естафети і волейболу. В спартакіаді взяли участь команди семи старостинських округів громади. До їх складу увійшли спортсмени, які живуть або народилися на території відповідного округу.

Спортивні турніри відбувалися одночасно на кількох майданчиках. Футболісти й волейболісти свої поєдинки проводили на стадіоні; шашкісти – у спортивному адміністративному приміщенні; поруч розмістилися учасники змагань із дартсу; силачів (жим штанги 80 кілограмів лежачи) приймав спорткомплекс «Шанс», тенісистів – спортивна зала Козельщинського ліцею, а естафета проходила на біговій доріжці центрального стадіону.
Переможцем командних змагань став спортивний колектив з Козельщини. На другому місці – команда Хорішківського, а на третьому – Лутовинівського старостинських округів. У настільному тенісі переміг Сергій Балабей (Козельщина), друге місце – за Михайлом Касаєм (Хорішки), третє посів Микола Операйло (Лутовинівка). Трійка призерів у шашках розподілилася таким чином: Василь Перепелиця, Анатолій Остапченко, Анатолій Явтушенко. У легкоатлетичній естафеті перші три місця посіли Хорішківський старостинський округ, селище Козельщина та Пашківський старостинський округ. У дартсі кращим був Сергій Марченко (Лутовинівка), друге та третє місця – за Володимиром Березовським (Михайлики) і Тарасом Гаврилюком (Хорішки). П’єдестал пошани у пауерліфтингу мав такий вигляд: Юрій Семенюк (Козельщина), Олександр Полянський (Лутовинівка), Тарас Гаврилюк (Хорішки). В трійці кращих у волейболі – Козельщина, Бреусівка та Хорішки. Призові місця у міні-футболі посіли команди з Козельщини, Лутовинівки та Хорішок.
Пристрасті вирували на всіх майданчиках спартакіади, але дуже прикро, що комфортні глядацькі трибуни протягом дня залишалися практично порожніми, звісно, якщо не рахувати учасників змагань, котрі перепочивали і вболівали за своїх товаришів по команді. Пригадується, як кілька років тому в Козельщині відкривали оновлений стадіон, як раділи комфортабельному адміністративному приміщенню з роздягальнями та душовими; критим трибунам для вболівальників… І, як свідчить досвід останніх років, усе це виявилося майже нікому не потрібним, звичайно, окрім самих спортсменів…
А поруч, у Лутовинівці, будь-які змагання, а особливо футбол, – свято для всього села. Тут уболівальників завжди вистачає, хоча й немає таких трибун, як у Козельщині. Місцеві активісти самі облаштували собі альтанки, посадили дерева. Допомогла й громада, було встановлено лавки, урни для сміття. Спортивне життя у селі вирує не лише у дні змагань, адже на футбольному полі постійно ганяє м’яча дітвора, тренуються старші атлети.
Переконані, що значно кращими могли б бути спортивні результати, якби учасників змагань у Козельщині активно підтримувати уболівальники! Заради справедливості зауважимо, що в другій половині дня вони таки з’явилися. Глядацькі трибуни козельщинського стадіону трохи заповнилися в очікуванні наступної, поки що нової для Козельщинського краю, події – футбольних змагань «Кубок громад». Їх започаткував депутат Полтавської обласної ради Сергій Сушко.
– Я обіцяв підтримувати спортивний рух, зокрема футбол, у наших громадах. Тож цього року ми вперше проводимо футбольні змагання «Кубок громад». Поки що у турнірі змагатимуться козельщинська та новогалещинська команди, але вже наступного року плануємо розширити коло учасників до чотирьох або шести (наприклад, зараз виявляють бажання взяти участь у турнірі команди з Пришиба, Омельника, Біликів), щоб ці змагання увійшли до календаря і можна було проводити відбіркові матчі, а фінал організувати на День фізичної культури і спорту. Цей турнір проводитиметься протягом усієї моєї депутатської каденції. Кубок буде перехідним, команди-переможниці отримуватимуть грошові винагороди, – зазначив Сергій Сушко.
Перший «Кубок громад» виборола футбольна команда Новогалещинської територіальної громади, яка отримала призові 3000 гривень. Козельщинська команда за друге місце отримала сертифікат на 2000 гривень. Кращим гравцем матчу став футболіст новогалещинської команди Олег Бредун. На футбольне свято завітав срібний призер Паралімпійських ігор-2020 у Токіо Олександр Яровий, батьки якого жили у Сушках.
Спортивне свято у Козельщині вдалося завдяки організаторам і ентузіастам спорту. Але що ж потрібно для того, аби заповнилися глядацькі трибуни козельщинського стадіону?..

Надія ЛИТВИН
Журналіст
Володимир БЕРЕЗОВСЬКИЙ
Голова місцевого осередку
ВФС «Колос»

Добавить комментарий