На варті мови  і традицій рідного народу

На варті мови і традицій рідного народу

Із творчістю Федора Чужі, головою Спілки літераторів «Славутич» Кременчука та головою міської організації НСЖУ, знайома давно. Більше того, разом із літераторами неодноразово проводила найрізноманітніші за формою святкові заходи, під час яких говорили про Його Величність Слово, пропагували й прославляли його.

І ось днями брала участь ще в одному культурно-мистецькому заході, де вшановували відомого кременчуцького письменника, говорили про його творчий шлях, промовляли на його адресу теплі слова, бо грані його таланту безмежні.
Федір Чужа – багатогранна творча особистість, охоронець українських традицій, який завжди послідовно захищає нашу мову і культуру, вболіває за те, аби збереглася генетична пам’ять нашого народу, український рід і його багатовікові традиції.
Мабуть, саме за це він був неодноразово відзначений у творчих спілках, отримавши заслужене визнання як в журналістських колах, так і серед літераторів. Недарма ж він має звання «Кращий журналіст Полтавщини» (2001), лауреат обласної журналістської премії ім. Григорія Яценка (2004). Він також нагороджений «Золотою медаллю української журналістики» (2013), а газета, що виходила під назвою «Вісник Кременчука», у номінації «За пропаганду і відданість ідеї місцевого самоврядування» за серію матеріалів по об’єднанню зусиль влади і громади двічі була серед переможців загальнонаціональних конкурсів (2004, 2005 рр.)
І ось нові досягнення, але вже на літературній ниві.
9 листопада 2015 р., в День української писемності та мови, під час урочистого відкриття XVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який проходив у Полтаві, Федору Чужі було вручено Почесну грамоту та почесний знак обласної ради за значний особистий внесок у розвиток сучасної української літератури та мови, дослідження трагічних сторінок минулого України, утвердження гуманістичних цінностей у суспільстві та активну громадянську позицію.
Дух, підсилений Словом, завжди опирався на багатство навколишнього світу, в якому він сьогодні живе і який його постійно стимулює до образного самовираження. Для нього Слово – найвища святиня, а світ його слова в літературі представляють 17 найрізноманітніших за жанрами книг.
За одну з них, що вийшла під назвою «На вітрилах слова», Федір Чужа удостоєний звання лауреата загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» (2018), за іншу – звання лауреата IV Міжнародного конкурсу «Місто поезії» (2019), за третю – медаль «За вірність заповітам Кобзаря» (2019). Днями в Українському фонді культури Федору Олексійовичу Чужі було вручено літературно-мистецьку премію імені Івана Нечуя-Левицького.

Людмила МИРГОРОДСЬКА
Завідувачка читальної зали центральної Кременчуцької міської бібліотеки

Поділися:

Добавить комментарий