На захисті інтересів громадян

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко та заступник начальника – начальник управління державної виконавчої служби Віталій Коноз звітували перед громадськістю і журналістами регіональних засобів масової інформації про роботу органів юстиції Полтавщини.
Зазначалося, що діяльність Головного територіального управління юстиції у Полтавській області (ГТУЮ) спрямована на підвищення правової свідомості громадян та реалізацію законодавчих ініціатив і проектів Міністерства юстиції України. Один із наймасштабніших з них – загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». Для його реалізації ГТУЮ у Полтавській області залучило понад 900 партнерів. За три місяці 2019 року проведено 863 правоосвітніх заходи, адресовані школярам, студентам, службовцям, робітникам, пенсіонерам.
«Завдання команди юристів Полтавщини – захищати законні інтереси наших громадян. Саме на це спрямована й робота антирейдерських штабів. Протягом останніх трьох місяців проведено 4 засідання, під час яких розглянуто звернення громадян щодо порушень земельних прав. Заявникам роз’яснено їхні права та надано рекомендації щодо механізмів врегулювання спірних ситуацій», – повідомив Олег Тимченко.
Докладно про роботу відділів державної виконавчої служби розповів начальник управління державної виконавчої служби ГТУЮ у Полтавській області Віталій Коноз. Протягом першого кварталу 2019 року підлягало примусовому виконанню понад 110 тисяч виконавчих документів на суму понад 2,7 мільярда гривень. За цей період 2019 року ухвалено рішення про завершення державними виконавцями області близько 22 тисяч виконавчих проваджень на суму близько 292 мільйонів гривень. При цьому, в порівнянні з показниками відповідного періоду 2018 року, рівень завершення виконавчих проваджень збільшився на понад 900 виконавчих документів та на 45 мільйонів гривень.
У регіоні знаходилося на виконанні 1 274 виконавчих документи про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами, на загальну суму близько 20 мільйонів гривень. Фактично виконано 461 виконавчий документ цієї категорії та стягнуто близько 4,6 мільйона гривень на користь громадян, які тривалий час не отримували кошти від недобросовісних роботодавців.
Одним з ключових і пріоритетних напрямків роботи Головного територіального управління юстиції у Полтавській області є стягнення заборгованості зі сплати аліментів.
«На кінець першого кварталу 2019 року на виконанні перебуває 23 383 виконавчих документи про стягнення аліментів. З моменту набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» кількість виконавчих документів про стягнення аліментів, які підлягали виконанню в регіоні, зменшилась на понад 2 тисячі», – повідомив Віталій Коноз.
З початку року на користь 16 тисяч дітей стягнуто 72 мільйони гривень. Крім того, протягом першого кварталу 2019 року до понад 2 тисяч боржників було застосовано штрафні санкції відповідно до розміру заборгованості та стягнуто понад мільйон гривень додаткових коштів на користь стягувачів, які тривалий час не отримували аліментів.
В області діє «гаряча» телефонна лінія з питань діяльності органів Державної виконавчої служби. Зателефонувавши на номер 066 615 77 83, громадяни можуть отримати вичерпну інформацію щодо виконання судового рішення.

Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий