Набір вітамінів,  які позитивно  впливають на зір

Набір вітамінів, які позитивно впливають на зір

Будь-яка сучасна людина хоча б раз у житті відчувала проблеми з очима: втому, різь, сльозотечу, почервоніння. Позбутися цих проблем допоможуть вітаміни для зору, повноцінне харчування і сон.

Вітамін А. Його нестача в організмі може порушити кольоровий зір і адаптацію до темряви. Вітамін можна знайти в яловичій печінці, риб’ячому жирі, яйцях, зелені, шипшині, моркві, бананах і гарбузі.
Вітамін E – саме він попереджає окислення вітаміну А в шлунково-кишковому тракті й тканинах організму. Вітаміни А та Е слід приймати разом, інакше необхідна кількість ретинолу не буде засвоюватися. Крім того, вітамін Е покращує енергетичний обмін сітківки. Він міститься в рослинних оліях, горіхах, насінні, гречаній крупі.
Вітамін C – універсальний антиоксидант для нашого організму, вітамін С активно бореться з вільними радикалами, які утворюються у сітківці під дією світлових променів. Зміцнюючи стінки капілярів, аскорбінова кислота також забезпечує адекватне кровопостачання ока, перенесення до клітин сітківки кисню і поживних речовин. Міститься вітамін С у свіжих ягодах, овочах і фруктах.
Вітамін B1 (тіамін) активізує нервові імпульси в очних нервах, знижує тиск очного дна. Нестача тіаміну призводить до підвищення внутрішньоочного тиску, зниження гостроти зору. Міститься в молочних продуктах, виробах із зерна, яловичині, печінці.
Вітамін B2 (рибофлавін) бере участь в обміні речовин, кисневому обміні, сприяє перетворенню вуглеводів на енергію, що необхідна для покращення зору. Нестача вітаміну В2 призводить до виникнення світлобоязні, блефаритів і кон’юнктивітів. Джерела цього вітаміну – яйця, печінка, бобові, молочні продукти.
Вітамін В3 сприяє нормальному кровопостачанню очей, а також зменшує концентрацію холестерину в крові. Він входить до складу білого м’яса, яєць, арахісу, чорносливу, печериць і зерен соняшнику.
Вітамін В5. Його нестача може позначитися на гостроті зору, процесах пам’яті. Його максимальна кількість міститься в яйцях, цвітній капусті, морській рибі, кисломолочних продуктах, спаржі, буряках, яловичині та горіхах.
Вітамін В6 також корисний для підтримання здоров’я очей. Він викликає утворення колагену, який затримує вікове погіршення зору. Колаген підтримує еластичність сітківки, яка зберігає зір. Найкращими джерелами вітаміну В6 є яловичина, яйця, риба, банани, картопля, злаки, бобові.
Вітамін D рідко згадується у списку вітамінів для очей. Однак дослідження показали, що вітамін D є дуже корисним для здоров’я очей, бо він сприяє зменшенню запалення в сітківці. Оскільки вітамін D зміцнює імунну систему, він також опосередковано бореться з інфекціями очей. Відомо також, що вітамін D допомагає при віковому порушенні зору. Найкращим його джерелом є сонячне світло, містять його риба, молоко, соєві продукти, злаки.

Добавить комментарий