Наче зла мачуха з казки…

Наче зла мачуха з казки…

Напередодні Дня матері – кілька порад тим жінкам, які хочуть знайти спільну мову з дітьми своїх чоловіків і стати для них не злими мачухами, а майже мамами.
“Більше трьох років живу в цивільному шлюбі з чоловіком, у якого є 14-літня донька від першого шлюбу. Між нею і мною різниця у віці лише 10 років, ми швидше нагадуємо сестер, ніж дочку і маму. Вона не сприймає мене всерйоз. Попередня сім’я чоловіка розпалася не з моєї вини, ще до нашого з ним знайомства. Однак його донька мене недолюблює, вважаючи в душі, що винна я.
Дівчинка деякий час жила з нами. А потім повернулася до своєї матері, і та “накрутила” дитину проти нас. Донька каже, що не хоче більше приїздити до тата, тому що там я.
Нещодавно конфлікт поглибився ще більше. Дівчина загубила дорогий мобільний телефон. Я висловила свою думку: не варто школярці купувати надто “наворочений” мобільник, а він нагримав: мовляв, це його дочка і його діло. А я буду вирішувати, коли матиму своїх дітей. Ось так, не “наших”, а “своїх”. Телефон він доньці усе-таки купив – дуже дорогий, покупку від мене приховав.
Дізналася я про це, коли мала сама мені похвалилася. Чоловік висунув вимогу: або я налагоджую стосунки з його донькою, або про плани й надалі жити з ним разом можу забути…
Ірина”.
(З електронного листа).
Мачуха – нова і часом складна роль для жінки, яка вирішила пов’язати своє життя з чоловіком, у якого вже є діти. Як стати хорошою мачухою – кілька корисних порад
1. Створювати затишну атмосферу в домі навколо дітей, особливо якщо вони живуть із вами разом. Та коли лише приходять у гості, затишок і комфорт – як зовнішній, так і внутрішній, душевний, – теж важливі. Затівати перестановку чи ремонт треба обережно, радячись з чоловіком і намагаючись не чіпати почуттів дітей, адже деякі речі, обстановка можуть їм бути дорогі як пам’ять про ті часи, коли вони жили з обома рідними батьками. Не порадившись, нічого не переставляйте і не викидайте.
2. Підтримувати дружні стосунки з дітьми. Варто частіше посміхатися дітям, бути ввічливою, привітною. Вони можуть одразу відчути, коли нова татова дружина з ними нещира. Намагайтеся більше проводити з ними часу, гратися, ходити туди, де їм цікаво, разом займіться спортом. Поспіхом гарних стосунків не створиш. Розповідайте історії з власного дитинства, але не повчайте.
3. Не “перемудрити” з домашніми обов’язками. Незважаючи на турботи, не варто перетворюватись на домогосподарку. Деякі обов’язки стосовно дітей треба виконувати, але не більше, ніж для інших членів сім’ї. Надмірна увага може тиснути на дітей, а вас вивести з рівноваги. Нехай партнер візьме частину справ на себе.
4. Спробувати зрозуміти емоції дітей. Часто мачуха переживає через те, що, незважаючи на всі її зусилля, діти чоловіка відчувають до неї лише негативні емоції. Одна з причин у тому, що їм важко визнати факт розпаду батьківської сім’ї і появи біля тата іншої жінки. Іноді діти сердяться через те, що образили їхню рідну маму. Впадати у відчай не варто – тут потрібні мудрість і розуміння.
5. Довірити чоловіку виховання дисципліни у дітей. Якщо цю роль візьме на себе мачуха, діти можуть капризувати і протестувати. Рідний батько, який є для них авторитетом, – інша справа.
6. Встановити в домі певні правила. Розробити їх мають обоє дорослих, дотримуватись самі й привчати дітей. Не варто сліпо копіювати те, що було в першій родині чоловіка, але і зовсім протилежного не нав’язуйте. Внесіть у звичні традиції батька і дітей щось своє, доповнивши те, до чого вони вже звикли.
7. Не перетворювати любов на обов’язок. Буває, мачуха переконує себе в тому, що обов’язково має полюбити нерідних дочку чи сина, якими б ті не були. І очікувати від них таких же почуттів. Але не можна змусити відчути щось у відповідь. Якщо жінка справді полюбила дитину чоловіка, наче рідну, – дуже добре. Та якщо вона щиро прив’язалася до дитини, відверта й чесна з нею – цього може бути цілком достатньо для налагодження прийнятних взаємин мачухи і падчерки чи пасинка. З часом хороші стосунки часто переростають у любов.

Підготувала
Валерія МОСТОВА.

Поділися:

Добавить комментарий