Націленість на конструктивну роботу

Депутати обласної ради Віктор Кордубан та Валентин Несен, голова Котелевської селищної громади Тетяна Корост.

Націленість на конструктивну роботу

Як ми вже повідомляли, 27 листопада та 1 грудня відбулися пленарні засідання першої установчої сесії Полтавської обласної ради 8-го скликання. Нагадаємо, що в перший день роботи сесії абсолютною більшістю голосів (85%) головою обласної ради було обрано Олександра Біленького, який надалі і вів сесійну роботу.

– Ми повинні зберегти і закріпити всі позитивні зміни, які вдалося досягнути в попередні роки, – заявив у своєму виступі Олександр Біленький («Довіра»). – Дуже хочу, щоб у новообраній обласній раді було менше політичної складової. Лише конструктивна робота допоможе розбудові нашої області, яка входить у трійку областей із профіцитним бюджетом. Саме тому потрібно голосувати за те, що принесе користь громадам. Головне, щоб були повага один до одного, підтримка, єдність, – наголосив голова обласної ради.
Своїми задумами і планами в перервах ділилися і депутати новообраної облради. Задоволений підсумками року в господарстві директор СТОВ «Скіф» Олексій Бовдир («Рідне місто»): «Розвивається тваринництво, нарощується поголів’я, значних результатів досягнуто у землеробстві, тож хочеться, щоб і в раді якомога менше часу витрачалося на балаканину і якомога більше – на конкретні результати.
Сповнений планів і задумів директор СТОВ «Агрофірма «Оржицька» Валентин Несен («Довіра»). Головне, на його думку, – повноцінне наповнення й ефективне використання бюджету, бо «гроші нині заробляти дуже важко».
Голова СФГ «Сушки» Сергій Сушко («Рідне місто»), з погляду на адміністративну реформу та загрози епідемії, за головне бачить питання поліпшення медичного обслуговування населення, збереження мережі закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.
Для голови ради директорів ПП «Білоцерківська агропромислова група» Віктора Кордубана («Довіра») головне полягає у тому, щоб підтримати стабільний розвиток створених у ході децентралізації територіальних громад, щоб люди повірили, що вони господарі своєї території. Досвід у нього у цьому великий, адже Білоцерківська ОТГ, на території якої розташовані підприємства групи, має значний позитивний результат, є першою зі створених на Полтавщині і входить у двадцятку найкращих в Україні.
Такі ж пріоритети й у керівника ТОВ «Агріс» Володимира Куцовола («Довіра»). Задоволений загальною атмосферою і початком роботи і генеральний директор СТОВ «Воскобійники» Валерій Капленко («Довіра»): «Черга нині за вирішенням цілої низки питань, принципових для розвитку громад (земля, дороги, лісосмуги, ставки…). Якщо і далі так будемо працювати, то буде дуже добре. Я обираюся депутатом увосьме, але такої солідарності, як нині, ще не було. Дай Бог, щоб це пішло на благо Полтавщини й України».
***
На початку другого пленарного засідання депутати затвердили структуру та чисельність апарату обласної ради. Апарат скоротився з 65 до 60 працівників. По тому Олександр Біленький запропонував кандидатури на посади заступників. Таємним голосуванням першим заступником голови обласної ради було обрано Олександра Лемешка («Слуга народу»), заступниками – Олексія Чепурка («Рідне місто»), Лілію Руроєву («Європейська Солідарність») та Олега Бєлоножка (ВО «Батьківщина»). Новообрані заступники зачитали присягу посадової особи місцевого самоврядування, рішенням сесії їм було присвоєно відповідні ранги посадових осіб місцевого самоврядування.
Депутати затвердили Положення про постійні комісії Полтавської обласної ради восьмого скликання, яке визначає функціональну спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій обласної ради, та утворили постійні комісії і затвердили їхніх голів. Зокрема: з питань регламенту, депутатської діяльності, цифрового розвитку, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО (голова комісії – Микола Кульчинський («Європейська Солідарність»); з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр (голова комісії – Сергій Савченко («Опозиційна платформа – За життя»); з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку (голова комісії – Іван Сидоренко (ВО «Батьківщина»); з питань аграрної політики та земельних відносин (голова комісії – Іван Гришко («Слуга народу»); з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення (голова комісії – Олександр Кудацький («Рідне місто»); з питань екології та раціонального природокористування (голова комісії – Євген Корф («Опозиційна платформа – За життя»); з питань правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій (голова комісії – Олег Хардін («Слуга народу»); з питань освіти, науки та культури (голова комісії – Олег Діденко («Довіра»); з питань молодіжної політики, спорту та туризму (голова комісії – Олександр Алексюк («Опозиційна платформа – За життя»); з питань бюджету та управління майном (голова комісії – Лариса Босенко (ВО «Батьківщина»).
Депутати прийняли звернення до Уряду та Верховної Ради України з пропозицією не скасовувати відрахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного пального на митну територію України, запровадженого в 2015 році в рамках реформи міжбюджетних відносин. На цьому роботу першої сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання було оголошено закритою.
***
Під час спілкування з журналістами щодо підсумків другого пленарного засідання першої сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання Олександр Біленький заявив, що фракції обласної ради продемонстрували консолідовану роботу, і він розраховує на подальшу злагоджену та послідовну роботу депутатського корпусу.
– Не думаю, що процес ухвалення обласного бюджету буде швидким, адже це питання пов’язане з ухваленням Державного бюджету й потребує глибокого вивчення та обговорення. Втім, до кінця цього року, переконаний, обласний бюджет буде прийнято, адже депутати налаштовані на стабільну і якісну роботу, – наголосив він.
Також голова обласної ради зауважив, що діалог між представниками різних політичних сил повинен бути й надалі відкритим. Аби досягти спільної мети – розвитку й процвітання Полтавщини.
У роботі сесії взяли участь голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, його заступники, журналісти.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий