Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відкриває нову сторінку в історії освітніх традицій

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відкриває нову сторінку в історії освітніх традицій

Сучасний потужний інноваційний, науковий, освітній центр – Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – став закладом вищої освіти класичного типу. Ребрендинг університету обумовлений інтеграцією у світовий освітній простір і розширенням переліку освітніх програм до 94-х, за якими здобувають вищу освіту понад 6 тисяч студентів, у тому числі 500 іноземців.
Презентація цієї події відбулася на початку грудня 2019 року, зібравши у Центрі сучасного мистецтва університету членів Наглядової та Вченої рад університету, академіків НАН України, ректорів і науковців провідних закладів вищої освіти, представників органів місцевого й студентського самоврядування, національних і регіональних ЗМІ.

Класичні традиції, інновації, нові можливості

Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко зробив ґрунтовний огляд етапів розвитку університету, розкрив основні віхи освітніх традицій закладу, підкреслив, що університет став міжнародним авторитетним освітньо-науковим та інтелектуально-культурним центром – лідером на ринку освітніх послуг.
Володимир Онищенко наголосив: «Національний університет сьогодні – це інноваційний центр Полтавщини, який об’єднує 8 структурних підрозділів. Нині колектив університету налічує близько 10 тисяч осіб, освітній процес забезпечують 350 докторів наук і професорів, кандидатів наук та 20 лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки, премій Президента України для молодих учених».
Національний університет імені Юрія Кондратюка сприяє соціально-економічному розвитку Полтавського регіону, не тільки здійснюючи підготовку кваліфікованих фахівців, а й формуючи відчутну частину коштів місцевого бюджету. Національний університет – одна з найбільших установ Полтави – з початку 2019 року до Державного та місцевого бюджетів сплатив 42 млн грн податків.
«Університет активно інтегрується до світового освітнього простору, є членом Великої хартії університетів, розширює географію міжнародних партнерів, яких у 2019 році налічується близько ста. Впроваджуючи сучасний європейський досвід, університет трансформувався у заклад вищої освіти класичного типу – політехніку, як і провідні заклади вищої освіти світу»,–зазначив Володимир Онищенко.

Пріоритети діяльності, стратегічні партнери

Університет є лідером на ринку освітніх послуг – це яскраво ілюструють позиції у міжнародних і вітчизняних рейтингах. За даними Консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України 2019 року, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» входить у ТОП-50 вишів країни. За оцінками роботодавців, університет посідає 33 місце серед закладів вищої освіти України. За рейтингом Scopus – 55 місце серед 166 вишів, U-Multirank Ranking – 18 позиція в Україні, у світовому рейтингу екологічності кампусів – 4 місце в Україні у 2019 році.

Співпраця освіти, науки, виробництва

В університеті створено надсучасну матеріально-технічну базу. Молодь має унікальні можливості займатися 3D-моделюванням, робототехнікою, проводити наукові досліди, випробування, працювати у навчальних філіях установ-партнерів університету, створювати власні стартапи.
Територія університету – це приклад сучасного кампусу європейського рівня з комфортним навчальним і соціальним простором.
Ректор Володимир Онищенко наголосив: «Пріоритет діяльності університету – активне залучення інвестицій! В університеті здійснюється дієва співпраця з бізнесом – саме тут на практиці реалізується співпраця освіти, науки та виробництва. Результат – успішні випускники, які очолюють провідні українські та зарубіжні компанії».
Упродовж декількох останніх років до університету залучено інвестиційні ресурси від провідних міжнародних компаній. За підтримки провідних нафтогазових компаній Shlumberger та Укргазвидобування відкрито лабораторію 3D-візуалізації та моделювання. Згідно з меморандумом з компанією Shlumberger інстальовано програмне забезпечення Petrel, Eclipse, Techlog вартістю 1,1 млн євро. На створення науково-виробничої лабораторії бурових розчинів та промивальних рідин проінвестовано
3 млн грн компаніями DТЕК Нафтогаз та ТОВ «Геосинтез Інжиніринг». Лабораторія є сертифікованою згідно з вимогами ДСТУ ISO 10012 для проведення наукових робіт на замовлення підприємств і організацій. Спільно з компанією Siemens Ukraine створено унікальну надсучасну лабораторію цифрових технологій, що є найкращою в Україні, вартість якої сягає десятків мільйонів гривень. У лабораторії використовуються модулі SIMATIC S7-400 з програмним забезпеченням PCS 7, сучасні технології віртуальної та доповненої реальності з можливістю створення цифрових двійників технологічних об’єктів, що є надзвичайно актуальним в умовах 4-ї індустріальної революції (Industry 4.0).
«Стратегічний партнер університету – Європейський інвестиційний банк, з яким реалізується проєкт із термомодернізації та енергоефективності навчальних корпусів і гуртожитків на загальну суму 7,5 млн євро», – зазначив ректор університету Володимир Онищенко.
Університет не просто залучає інвестиції, а й передає власний досвід. Разом із Інноваційним холдингом Sikorsky Challenge у 2018 році відкрито єдину на Полтавщині стартап-школу. Розвиток стартап-шкіл є одним із пріоритетів інноваційного розвитку України, що надає змогу студентам успішно започаткувати власний бізнес.

Академічна мобільність, соціальні проєкти

Впроваджуючи цінності провідних університетів світу, виш став міжнародним освітнім центром, який співпрацює із-понад 20 країнами світу. Для студентів університету створено унікальні можливості навчатись за англомовними програмами подвійного диплома та академічної мобільності з профільними закладами Великої Британії, Польщі, Німеччини, Франції та інших країн світу.
Велику увагу університет приділяє соціально корисним проєктам та громадській діяльності. Він став осередком популяризації наукової роботи серед молоді та діяльності Полтавського територіального відділення Малої академії наук України, відіграв важливу роль у включенні Національного центру «Малої академії наук України» під егіду ЮНЕСКО. Новий вектор розвитку дав можливість створити надсучасну спортивну інфраструктуру. Університет є майданчиком для розвитку учнівського та студентського спорту всеукраїнського рівня. В університеті значна увага приділяється студентському самоврядуванню, реалізуються студентські ініціативи, соціальні, спортивні, волонтерські та культурно-мистецькі проєкти.
Володимир Онищенко зазначив: «Сьогодні ми перегортаємо нову сторінку історії університету. Адже, зберігаючи понад 200-річні освітні традиції, нині створено потужний європейський університет класичного типу – Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

«Є чим пишатися ректору та університету»

Талановитий керівник й ефективний менеджер «Полтавської політехніки», ректор Володимир Онищенко зробив вагомий внесок і втілив свої унікальні ідеї у розвиток університету, що стало передумовою здобуття нового статусу вишу, в якому поєднано класичні освітні традиції з надсучасними новітніми технологіями.
Роботу колективу університету на чолі з ректором високо оцінив перший віце-президент Національної академії наук України, голова Наглядової ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», академік НАН України Антон Наумовець: «Всі ми почули феєрверк цікавих результатів і ми бачимо потужну динаміку змін в університеті. Ви тепер себе позиціонуєте як фундаментальний університет. Я глибоко переконаний, що ви обрали правильний курс. Тож бажаю подальших успіхів та процвітання».
«Сьогодні знакова подія. Я часто бував в Полтавському національному технічному університеті, але сьогодні я вперше в Полтавській політехніці. Це перейменування знакове. Бачимо чудовий результат, досягнутий за короткий час, є чим пишатися ректору та колективу. Полтава приєдналася до мережі політехнік України та світу», – наголосив член Наглядової ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Президент Малої академії наук України, академік НАН України Станіслав Довгий.
* * *
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» завжди відкритий до освітньої, наукової та міжнародної співпраці!

Медіа-центр Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий