“Над нашими полями літають ракети, збивають “шахеди”, а ми – сіємо. Бо головне завдання аграріїв, –незважаючи ні на що,  забезпечити країну хлібом…”

Відділковий агроном Максим Рудь, механізатор Степан Шийка, сівальник Іван Зольберг, механізатор Олександр Сипало, водій Сергій Пікуль.

“Над нашими полями літають ракети, збивають “шахеди”, а ми – сіємо. Бо головне завдання аграріїв, –незважаючи ні на що, забезпечити країну хлібом…”

Так коротко охарактеризував початок весняно­польових робіт у господарстві директор по виробництву ТОВ «Компанія ФАРМКО» Анатолій П’ЯТЕНКО. І ці слова наразі актуальні для всіх сільгоспвиробників, які, незважаючи на виклики сьогодення, пов’язані з війною, зокрема серйозні кадрові проблеми, – засівають ниви під майбутній урожай.

“Над нашими полями літають ракети, збивають “шахеди”, а ми – сіємо. Бо головне завдання аграріїв, –незважаючи ні на що,  забезпечити країну хлібом…”
Директор по виробництву ТОВ «Компанія Фармко» Анатолій П’ятенко.

Третя воєнна весна покликала аграріїв у поле. Цьогоріч вона скороспіла: з раннім теплом, буйним цвітом і розкішною погодою. Все було б добре, аби не війна… Тож для хліборобів свої виклики – незважаючи на нестачу механізаторів, трактористів, водіїв, яких мобілізовано, слід провести посівну кампанію в оптимальні терміни, поки земля не втратила вологу. І кожен день для аграріїв Машівщини – на вагу золота.
У ТОВ «Компанія ФАРМКО» ще з початку війни на захист Вітчизни було призвано багато працівників. Оптимізувавши по максимуму весь робочий процес, у господарстві вкотре приступили до посівної. Як зауважив директор, сіють цілодобово. А для того, аби вийти зі складної ситуації з нестачею механізаторів, трактористів, до роботи залучають молодь. «Навчаємо, підказуємо, проводимо стажування, допомагаємо і таким чином вирішуємо кадрову проблему», – зауважив Анатолій П’ятенко.
– Весна цьогоріч шикарна, – розповідає Анатолій Сергійович. – Земля за зиму набралася достатньо вологи. Тож зараз для посівної її достатньо. Проте спішити треба, бо невідомо, як далі буде з опадами. А вітри швидко висушують ґрунт. Цьогоріч господарство планує посіяти 5777 гектарів кукурудзи та 3524 гектари соняшнику. Станом на понеділок кукурудзи вже посіяли 2,5 тисячі гектарів, соняшнику – 3100 гектарів. Окрім того, в господарстві вже посіяли 438 гектарів ячменю. Набираються сили й 1800 гектарів озимої пшениці, більшу площу якої посіяно по чорному пару. Вона зараз у відмінному стані. Площі озимих уже підживили, внесли гербіциди, наразі проводимо роботи із захисту посівів, – деталізує керівник. – Пально­мастильними матеріалами, якісним насінням, добривами, засобами захисту рослин та іншим, необхідним для проведення комплексу весняно­польових робіт, господарство повністю забезпечене. Запасні частини зараз хоч і дорогі, проте теж намагаємося купувати все необхідне для безперебійної роботи, – продовжує розповідь Анатолій Сергійович. – Техніка вийшла в поле справна, вчасно відремонтована. Нещодавно господарство придбало ще одне Маніту. Ведуться роботи і по розширенню об’ємів зберігання зерна на Селещинському елеваторі.

“Над нашими полями літають ракети, збивають “шахеди”, а ми – сіємо. Бо головне завдання аграріїв, –незважаючи ні на що,  забезпечити країну хлібом…”
Сівальник Дмитро Скидан, водій Юрій Шматко, тракторист-машиніст Валерій Ворона.

Щодо трудового колективу, то всі служби і працівники господарства трудяться злагоджено і дружно. На сівалках працюють Валерій Карпенко, Олег Карпенко, Віталій Карпенко, Володимир Даніленко, Олег Філоненко, Валерій Шейко, Андрій Ткаченко, Олександр Воронько, Юрій Жевжик, Олександр Сипало, Сергій Ворона, Степан Шийка, Віталій Аксьонов, Валерій Ворона, Валерій Голубенко, Віталій Діхтяр. На передпосівній культивації задіяні Іван Лозовий, Володимир Решетиловський, Ігор Лисак, Геннадій Васильєв, Віктор Лошак, Руслан Шаповал, Володимир Малісевич, Роман Грицаєнко, Олексій Сидоренко, Станіслав Кишка. На обприскувачах працюють Олександр Журавель, Юрій Денисенко, Валерій Хохуля, Анатолій Мешко, Руслан Каракуця. Добросовісно і відповідально трудяться і водії, які підвозять зерно до агрегатів, – зауважив Анатолій Сергійович. Окрім того, директор зазначив, що працівники забезпечені обідами та вечерею, яка безкоштовна. Щодо пайовиків, то за цей рік вони вже повністю отримали виплати за паї. «Обробляються та засіваються і їхні присадибні ділянки – для нас це святе», – підкреслив Анатолій Сергійович. І наостанок зауважив, що, як би важко не було, бо вже не раз на їхні поля падали уламки дронів та збитих ракет, а сіяти і вирощувати хліб зараз – основне завдання. «Тож тримаємось і віримо в краще! А ще уклінно дякуємо нашим Захисникам, що маємо можливість засівати наші рідні поля…» – завершив розповідь Анатолій П’ятенко.

Валентина ПАТИК
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий