Над стадіоном у Токіо запалав олімпійський вогонь

Над стадіоном у Токіо запалав олімпійський вогонь

Країна Вранішнього Сонця вчетверте приймає Олімпійські ігри. Минулої п’ятниці відбулася офіційна церемонія відкриття XXXII літньої Олімпіади. Традиційну фразу «Оголошую Олімпійські ігри відкритими», яку 6 квітня 1896 року вперше сказав король Греції Георг I, цьогоріч виголосив імператор Японії Нарухіто. У 1998-му в Нагано Олімпіаду відкривав батько нинішнього імператора – Акіхіто, а в 1964-му в Токіо і в 1972-му в Саппоро – дід Нарухіто, Хірохіто.
Як відомо, Олімпіада в Токіо до останнього моменту була під загрозою зриву, навіть за дві доби до запланованої церемонії відкриття, відповідаючи на запитання журналістів, голова організаційного комітету Олімпіади Тоширо Муто зазначав, що всі, хто задіяний в проведенні Ігор, уважно стежать за епідеміологічною ситуацією і аналізують кількість захворілих спортсменів та інших осіб, що акредитовані на Іграх. «Ми не можемо передбачити, що буде з кількістю захворілих коронавірусом. Тому ми продовжимо обговорення, якщо буде сплеск випадків. Ми домовилися, що, виходячи з ситуації з коронавірусом, ми знову проведемо п’ятисторонні переговори», – цитувала функціонера інформаційна агенція Reuters.
Як тут було не подумати про «сорокарічне прокляття» японських олімпійців, про яке згадали місцеві журналісти минулоріч, після скасування Ігор у 2020 році. Справа в тому, що вперше Олімпіада в Токіо мала відбутися у 1940 році, але Японія проводити її відмовилася, а потім Ігри взагалі були скасовані через початок Другої світової війни. У 1980 році Японія, підтримавши бойкот, не брала участь в Олімпійських іграх у Москві. Минає сорок років, і через коронавірусну кризу більшість японського суспільства виступає проти вже «домашньої» Олімпіади.
Та Ігри все ж розпочалися, і над Токіо запалав олімпійський вогонь! Церемонія відкриття відбулася на 80-тисячному стадіоні, спеціально збудованому з нагоди Олімпіади. Щоправда, з трибун спостерігали за святковим дійством лише близько тисячі офіційних осіб. Без глядачів відбуватимуться і більшість змагань. Та головне, що протягом двох тижнів найсильніші атлети світу все ж радуватимуть своїм протистоянням вболівальників з усього світу. Побажаємо удачі українським спортсменам. Першу олімпійську «бронзу» нашій державі принесла Дар’я Білодід. Про те, як це було, та інші здобутки українських атлетів читайте в наступному номері «Зорі Полтавщини».

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
«Зоря Полтавщини»

Поділися:

Добавить комментарий