“Над вертепом звізда ясна на ввесь світ засіяла”

“Над вертепом звізда ясна на ввесь світ засіяла”

Святкування Різдва Христового у багатьох народів пов’язане із своїми національними традиціями. Скажімо, для християн західного обряду окрасою цього величного свята є Різдвяне містечко. Цього року його вперше організували в нашому місті представники української діаспори у США. У приміщенні Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді (ОЦЕВУМ) вони розгорнули театралізоване дійство “Ніч у Віфлеємі”. Все заради того, щоб полтавці змогли поринути в атмосферу різдвяної казки та відчути колорит свята, овіяного магією і душевним теплом. Будівлю ОЦЕВУМу оздобили у стилі стародавнього Назарета. На гостину колядками припрошували янголи, площею з дарами прогулювалися “царі” й “волхви”, за порядком у місті стежили “римські легіонери”. Особливо раділи діти. Вони особливо вподобали кошари із живими вівцями.

Співорганізаторка заходу Вікторія Кудря розповіла:
– Ідейним натхненником став пастор полтавської церкви “Хліб життя” Сергій Мурза. В дитинстві разом з батьками він виїхав в американське місто Сакраменто, штат Каліфорнія. Там щороку пишно відзначають Різдво, влаштовують імпровізовані різдвяні ярмарки. Українська діаспора у Сакраменто прагнула познайомити полтавців із тамтешніми традиціями. Від задуму перейшла до дії. Підготовка почалася ще у травні минулого року. На волонтерських засадах взяли участь люди з благодійної місії Милосердя і Справедливості та прихожани церкви “Хліб життя”. За декілька місяців до самого дійства приїхали із Сакраменто декоратори, щоб оглянути місце, де буде встановлене різдвяне містечко. Сподобалося приміщення ОЦЕВУМу з його колонами. Тут і вирішили проводити театралізоване дійство “Ніч у Віфлеємі”.
Один із декораторів дійства Сем Ткачук розповів, що опис Назарета двохтисячолітньої давнини вони взяли із історичних книг. І доклали зусиль, щоб відтворити його в найменших деталях. Як і вбрання кожного учасника святкового дійства. Він висловив сподівання, що кожен відвідувач Різдвяного містечка, театралізованого дійства знайде тут щось хороше для себе, наповнить серце радістю. А вдома передасть цей позитив своїм рідним. Нестиме Божу іскру поміж людей.
Усіх відвідувачів частували гарячими напоями та солодощами, а організація “Агапи”, яка опікується дітьми-сиротами, влаштувала різдвяну виставу. Кожні п’ятнадцять хвилин актори-аматори відтворювали перед глядачами урочисті й магічні події, пов’язані з приходом у світ Сина Божого. Для дітей розгорнули роботу майстер-класи з виготовлення гончарних виробів, спецій та прикрас. Різдвяне містечко працювало у Полтаві чотири дні – з 4 по 8 січня. Головним меценатом виступила українська діаспора у США. Містечко відвідали тисячі полтавців і гостей міста.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий