Інформаційний кур’єр

Надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні–серпні 2022 року

Понад 48 тисяч громадян скористалися послугами Полтавської обласної служби зайнятості

За 8 місяців нинішнього року послуги обласної служби зайнятості отримали 48,5 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 42,4 тисячі – зареєстровані безробітні.
Від 3,8 тисячі роботодавців за цей період надійшло 16,5 тисячі пропозицій роботи.

Працевлаштовані більше 12 тисяч людей

За допомогою обласної служби зайнятості за сім місяців поточного року отримали роботу загалом 12,2 тисячі осіб. Зокрема працевлаштовані 11 тисяч зареєстрованих безробітних.
На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 174 безробітних: із них 23 особи недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 151 – працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Профнавчання пройшли 2,7 тисячі безробітних

До громадських та інших оплачуваних тимчасових робіт за цей період долучилися 1,9 тисячі осіб.
Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості у січні-серпні 2022 року 2,7 тисячі безробітних проходили професійне навчання.
Зокрема 1,9 тисячі слухачів навчалися у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.
26 громадян, старших 45 років, для кращої конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

На обліку – 14,7 тисячі безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 вересня 2022 року, перебуває на обліку 14,7 тисячі безробітних. Допомогу по безробіттю отримує 13 тисяч клієнтів.
Роботодавці заявили до обласної служби зайнятості 1,2 тисячі вакансій.
За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (19,4%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання обладнання і машин (15,7%), представники найпростіших професій (13,1%), фахівці (11,7%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,2%).
Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (23,0%), професіоналів (19,6%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою устаткування та машин (13,9%), працівників сфери торгівлі та послуг (13,9%) та фахівців (10,7%).

Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи Полтавського обласного центру зайнятості.

Добавить комментарий