Надання соціальних послуг та матеріального забезпечення безробітним у січні–грудні 2018 року

Послугами обласної служби зайнятості за рік скористалися понад 63 тисячі безробітних

Протягом 2018 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 63,3 тисячі безробітних осіб. Це на 5,8 тисячі, або 8,4%, менше, ніж у попередньому році.
Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла на 10,6% і досягла 9,4 тисячі.
Вакансій, які пройшли через базу даних регіональної служби зайнятості у 2018 році, побільшало на 19% – до 72,3 тисячі одиниць.

48 тисяч людей отримали роботу

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 48,2 тисячі людей, що на 2,8% більше, ніж у 2017 році.
Близько 25 тисяч людей, тобто кожного другого, працевлаштували оперативно до набуття статусу безробітного.
Із загальної чисельності працевлаштованих 31 безробітний отримав виплату одноразової допомоги для зайняття підприємницькою діяльністю.

Роботодавцям надані компенсації за тисячу нових робочих місць

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування торік працевлаштували 1,1 тисячі безробітних (це на 44,9% більше, ніж за 2017 рік). Із них 331 особа, яка недостатньо конкурентоспроможна на ринку праці, та 789 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва.

15 із половиною тисяч полтавців заробили на громадських роботах

Фахівці обласної служби зайнятості забезпечили тимчасову зайнятість 15,5 тисячі громадян. Серед найпоширеніших видів громадських робіт – благоустрій та озеленення територій, зон відпочинку, інформування населення про субсидії, будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери, роботи по догляду за громадянами у закладах соціальної сфери, допомога учасникам АТО тощо.

Більше 7 тисяч безробітних пройшли професійне навчання

Для того, щоб професійно-кваліфікаційний рівень шукачів роботи відповідав вимогам роботодавців, протягом 2018 року за направленням обласної служби зайнятості 7,7 тисячі безробітних проходили професійне навчання.
Зокрема кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла удвічі та становила 3,1 тисячі людей.
Задля кращої конкуренції на ринку праці 245 людей отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями “Медсестринство”, “Соціальна робота” та “Бджолярство” . Це в 2,4 разу більше, ніж у позаминулому році.

На обліку – 20 тисяч безробітних

У регіональній службі зайнятості (станом на 1 січня 2019 року) перебувало на обліку 20,3 тисячі безробітних. Допомогу по безробіттю отримували 17,6 тисячі клієнтів служби зайнятості.
За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування та експлуатації технологічного устаткування, представники найпростіших професій, працівники сфери торгівлі та послуг, а також державні службовці, керівники, менеджери.

Кількість відкритих вакансій збільшилась

Кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 січня 2019 року, в порівнянні з відповідною датою минулого року, збільшилася на 68,1% та становила 3,7 тисячі одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 2,4 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.
Найбільшим попитом у роботодавців торік користувалися кваліфіковані робітники різних профілів.

Інформація підготовлена відділом організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Полтавського обласного центру зайнятості.

Поділися:
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Поделились

Добавить комментарий