Надійний резерв – боєздатна армія

Надійний резерв – боєздатна армія

«Ворог пішов у наступ, діють диверсійно-розвідувальні групи, активізувалися антиукраїнські елементи. Бригада територіальної оборони розпочала ліквідацію загрози…» – це лише сценарій навчань підрозділів територіальної оборони Полтавщини, але побудований він на основі подій 2014 року, які відбувалися на сході нашої країни. Якби раніше були такі підрозділи і подібні навчання проводились до початку російської агресії, то події розвивалися б зовсім інакше, зазначається у повідомленні прес-служби Полтавського обласного військового комісаріату.
Завданням системи територіальної оборони є не лише відпрацьовування сценаріїв, які вже були використані ворогом. Аналіз і прогнозування – ось важлива складова готовності протистояти збройному вторгненню. «Якби в 2014 році ми мали в своєму розпорядженні цю систему залучення громадян та оборони цивільних об’єктів, не сталося б багато з того, з чим ми тоді стикнулися в наших мирних містах. Втім, противник не стоїть на місці, постійно винаходить нові способи ведення гібридної агресії. Тож треба освоїти методику протидії тим нападам, які він вчиняв проти нас, а також необхідно аналізувати його дії і напрацьовувати методи роботи на випередження», – зазначив заступник військового комісара Полтавської області підполковник Едуард Бородай.
До зборів залучено оперативний резерв першої та другої черг. Серед резервістів були й ті, хто захищали країну в зоні АТО. На урочистому закритті навчальних зборів відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» нагородили майорів запасу Костянтина Данчина, Юрія Глушка, Сергія Ізюмова, Юрія Кисельова, Вадима Малиновського, лейтенанта запасу Артема Дмитренка.
«Протягом семи днів учасники навчального збору відпрацьовували етапи військової підготовки з урахуванням сучасної специфіки виконання завдань при управлінні підрозділами територіальної оборони. Хтось відновив свої знання, а хтось вперше вчився працювати з картою та ухвалювати виважені рішення. І надалі плануємо залучати резервістів до подібних навчань. Тож прошу всіх брати участь в єдиних стрілецьких днях, що проводяться в регіоні», – звернувся до учасників навчальних зборів заступник військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату Юрій Фісун.

За матеріалами сайта Полтавської ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий