Надра Полтавщини розвідуватимуть соціально відповідальні компанії

Надра Полтавщини розвідуватимуть соціально відповідальні компанії

Розбиті дороги, забруднене довкілля, вилучені з сільськогосподарського обігу землі – це те, що, як правило, залишають місцевим громадам від своєї діяльності компанії, які займаються видобутком вуглеводнів на Полтавщині. З огляду на відсутність соціальної складової та з ряду інших причин обласна рада кілька років поспіль не надавала дозволів нафтогазовидобувникам на пошуки та розробку нових родовищ вуглеводнів на території області.
Своєрідною точкою відліку, після якої ситуація в цьому питанні змінилася, стала двадцята сесія Полтавської обласної ради сьомого скликання, що відбулася у місті Зінькові.

У пленарному засіданні, яке вів голова обласної ради Олександр Біленький, взяли участь народний депутат України Руслан Богдан (ВО «Батьківщина»), голова облдержадміністрації Валерій Головко. В роботі сесії загалом брали участь 69 депутатів із 84 обраних.
Депутати сформували порядок денний сесії, включивши до нього 139 питань. На початку розгляду сесійних питань керівники області вручили почесні відзнаки групі фахівців різних галузей народногосподарського комплексу та учасникам ООС (АТО), хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять молодшого сержанта 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, мешканця села Миколаївка Кобеляцького району Олега Бокоча, який загинув, захищаючи Вітчизну на її східних рубежах.
Депутати підтримали рішення фракції Аграрної партії, яка обрала своїм головою депутата Олександра Ківшика (АПУ). Обласна рада також одностайно проголосувала за припинення депутатських повноважень свого колеги Юрія Лебедина (ВО «Батьківщина»). Підставою для такого рішення стала заява самого депутата.
Довідка. Лебедин Юрій Якович, 11.05.1960 року народження, безпартійний, член фракції ВО «Батьківщина» у Полтавській обласній раді, голова ради засновників ТОВ «Чиста Криниця». Місце проживання – Новосанжарський район, село Драбинівка.
У виступах із суспільно важливих питань депутат Валерій Прядко (Соціал-Демократична партія) говорив про невиконання міською владою Полтави рішення обласного адміністративного суду щодо необхідності скасування встановлених тарифів за проїзд у міському транспорті Полтави на рівні 5-ти гривень в автобусах і 3-х гривень у тролейбусах. Владислав Мостовенко (Радикальна партія) та Анатолій Ханко (партія Свобода) підняли проблему масової загибелі бджіл через розпилення отрутохімікатів із літаків над сільськогосподарськими культурами. Із суспільно значимих питань також виступали депутати обласної ради Тетяна Микуця (партія Свобода), Олександр Алексюк (політична партія «Опозиційний Блок»), Володимир Бобиль (ВО «Батьківщина»).
По тому обласна рада заслухала інформацію прокурора Полтавської області «Про результати діяльності органів прокуратури на території Полтавської області».
Було схвалено внесення змін та доповнень до плану заходів із реалізації стратегії розвитку Полтавської області на період 2018–2020 років, до ряду обласних програм, змін – до переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища у 2018 році. Після обговорення депутати підтримали проекти Програми зайнятості населення Полтавської області на 2018–2020 роки, Програми енергоефективності Полтавської області на 2018–2020 роки, Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2018–2020 роки.
Депутати також розглянули та підтримали укладення та продовження трудових контрактів з керівниками суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області.
* * *
Депутатський корпус Полтавської обласної ради затвердив нову грошову оцінку земельних ділянок для трьох гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) – Полтавського, Біланівського та Єристівського. Ціна питання – збільшення у 30 разів обсягів надходжень до бюджетів тих громад, на території яких виділено в користування землю для ГЗК. Йдеться про 12 із 24 ділянок для Біланівського ГЗК, 17 – Полтавського ГЗК та 4 – для Єристівського ГЗК.
Значну увагу й фінансову підтримку депутати спрямували для забезпечення належної виробничої діяльності та збільшення статутного капіталу Комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал». Також було затверджено Порядок розгляду розрахунків тарифів на виробництво теплової енергії, її транспортування й постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги (послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення) та надано дозвіл Полтавському обласному комунальному виробничому підприємству теплового господарства «Полтаватеплоенерго» на укладення договору на отримання кредиту у вигляді відновлювальної кредитної лінії в державному банку АБ «УКРГАЗБАНК». Водночас було відмовлено в фінансовій підтримці ряду комунальних підприємств сільських, селищних та міських громад різних районів області.
* * *
Депутати проголосували за надання спецдозволів на видобування вуглеводнів у Миргородському, Гадяцькому, Котелевському, Шишацькому, Великобагачанському, Лохвицькому, Чутівському та інших районах області.
Відповідно до звернень Державної служби геології та надр України обласна рада погодила надання спеціальних дозволів на користування надрами на території Полтавської області ряду видобувних компаній. Зокрема ТОВ «ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ» – на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) газу природного, нафти, газу сланцевих товщ; ТОВ «ТВИНС ГРУП», ТОВ «ЕЛІОН ІНВЕСТ», ТОВ «СЕНС-Д», ТОВ «ПРАЙС КОМПАНІ» – на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу природного, конденсату.
– Полтавська область кілька років відстоювала впровадження в дію Закону України 3038 про виділення 5 відсотків від прибутку компаній-видобувачів вуглеводнів до місцевих бюджетів. З тим, щоб ці кошти витрачалися на соціальну сферу місцевих громад. Ми свого домоглися. Цей закон сьогодні працює на територіальні громади, – так прокоментував надання дозволів на розробку надр заступник голови депутатської комісії з питань ПЕК Олег Діденко (партія «Відродження»). – Ми співпрацюємо з добросовісними компаніями, які підписують соціальні угоди з місцевими громадами та допомагають їм у вирішенні проблемних питань. Зі свого боку ми контролюватимемо виконання ними всіх умов договорів та дотримання цими компаніями всіх виробничих правил з тим, щоб не наносили шкоди екосистемі області й водночас щоб розвивалася видобувна галузь Полтавщини.
Стосовно ненадання дозволів на розробку надр державній компанії «Укргазвидобування», то, як зазначив Олег Діденко, є чимало нарікань на їхню роботу як в екологічних питаннях, так і в соціальному плані. Тож їм доведеться усунути власні недопрацювання, і питання дозволів вирішиться позитивно. До того ж на розгляд профільної депутатської комісії облради жодного подання від держкомпанії не надійшло.
– П’ятнадцять мільйонів гривень у рамках соціальних договорів співпраці – саме стільки запропонували видобувні компанії, яким сьогодні надано дозволи на розробку надр. Це бонус, який іде в бюджет області. Крім цього, ще будуть платежі, які перераховуватимуться в бюджет держави та в місцеві бюджети, – підсумував розгляд питання голова обласної ради Олександр Біленький.
* * *
На двадцятій сесії обласної ради депутати своїм рішенням затвердили внесення змін до показників обласного бюджету на 2018 рік.
– За результатами роботи першого півріччя будуть внесені зміни до показників обласного бюджету. Він збільшиться в цілому на понад 400 мільйонів гривень. Ми отримали трансферти з Державного бюджету, це спеціальні освітні субвенції та на соціально-культурну сферу. Окрім цього, ми в першому півріччі отримали 80 мільйонів гривень перевиконання доходів по загальному фонду. У зв’язку з цим будемо уточнювати показники виконання обласного бюджету й збільшимо плани по загальному фонду більш як на 200 мільйонів гривень. У першу чергу кошти спрямуємо на сферу охорони здоров’я, безпосередньо на департамент – понад 30 мільйонів. Також будуть направлені кошти на завершення реконструкції і будівництво об’єктів охорони здоров’я, у першу чергу кардіодиспансеру. Отримають кошти й інші розпорядники обласного бюджету, – зазначив директор департаменту фінансів ОДА Павло Кропивка.
Загалом же на утримання закладів і установ обласного значення, проведення заходів у рамках обласних програм, формування бюджету розвитку за рахунок перевиконання дохідної частини обласного бюджету, вільного залишку коштів та перерозподілу бюджетних призначень головних розпорядників додатково спрямовано майже 207 мільйонів гривень.
На сесії обласної ради також розглянуто ряд інших нагальних питань життєдіяльності області, щодо яких прийнято відповідні рішення.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий