Нагороди фестивалю на Уманщині дісталися кобелячанам

Нагороди фестивалю на Уманщині дісталися кобелячанам

Кобеляцьким колективам “Ворскла” і “Барвінок” не було рівних на першому всеукраїнському фестивалі “Золота гармонь”, який проводився на Уманщині (Черкаська область). І хоч у фестивалі брали участь близько 250 гармоністів з усієї України, кобелячанин Віктор Фесюра та колектив троїстих музик буквально з першої хвилини завоювали серця глядачів і отримали їхню шалену підтримку.
– Кобеляки – ви кращі! – скандували господарі й гості. А коли на сцену вийшов народний самодіяльний аматорський колектив “Барвінок” (керівник – Володимир Уткін), то це тільки додало впевненості, що Кобеляки справді найкращі.
Голова Асоціації гармоністів України Олег Мічурін запросив на фестиваль Віктора Фесюру, добре знаного в колі музикантів як віртуоза гри на гармошці, неординарну особистість і реального претендента на перемогу (минулого року він це підтвердив на фестивалі “Українська гармонь” на Миколаївщині). Та коли наш земляк дізнався, що учасники фестивалю змагатимуться в різних номінаціях, у тому числі й “хореографічні ансамблі за участю гармоні”, запропонував заявити про себе й народному самодіяльному аматорському колективу “Барвінок”, учасником якого є сам. Танцюристи згоду дали без вагань (і репертуар відповідає, і бажання є). А попереду було найважче завдання: знайти спонсорів, які допомогли б в організації поїздки.
– Вкотре переконався, що світ не без добрих людей, – розповів Віктор Фесюра. – Дякуємо всім, хто підтримує мистецтво, вірить в нас, радіє тому, що про кобеляцький край дізнались за сотні кілометрів.
Фінансову допомогу надали депутат обласної ради Сергій Жук, засновник ТОВ “Зоря” Юрій Терніков, аграрії Валерій Дрига, Анатолій Сердюк, Петро Ткаченко, Тарас Шабельник, Леонід Калакуцький, Роман Киценко, Василь Гордійко, ТОВ “АФ “Добробут” (Андрій Березовський), а також Володимир Шосталь, Георгій Борсуков. Валентина Семиног і Ніна Тихоненко посприяли тому, щоб кобелячани поїхали на фестиваль із хлібом-сіллю. Транспортом забезпечив директор філіалу військового музею дальньої авіації (Полтава) Віктор Дейнека, а щоб поїздка була безпечною і комфортною, подбав водій Петро Пікалов, військовий пенсіонер.
Продемонструвати своє мистецтво гри на Черкащину приїхали як професійні гармоністи, так і самоучки, досвідчені музиканти і початківці, як у поважних літах, так і зовсім юні.
– Музиканти були дуже сильні, гармонь у їхніх руках звучала чарівно, мелодійно, – поділився своїми враженнями Віктор Фесюра. – Але в мене є “родзинки”, які завжди виручають.
Віртуозність, техніка гри запам’ятались глядачам, і Віктор Фесюра отримав приз глядацьких симпатій. Колектив “Ворскли” теж був на висоті. Тетяна Кучерявенко стала першою скрипкою фестивалю. Чарівні мелодії скрипки закохали в себе учасників і глядачів фестивалю. А Володимир Заїка запам’ятався мистецтвом відтворювати різні звуки. Тож цілком заслужено троїсті музики стали найкращими, а Віктор Фесюра отримав звання “Народний гармоніст України”. У батлі не планував змагатись, але Тетяна Кучерявенко наполягла.
– Узяв гармонь, а на сцені вже боротьба іде: музиканти переграють один одного, “вибивають” з подальшого змагання. Я почав із того, що вийшов навприсядки на сцену, але відчув, що сили покидають і, аби глядачі цього не зрозуміли, далі пішов “повзунком”. Застосував ще одну “фішку” – художній свист. І, як виявилось, ніхто не побажав зі мною змагатися. На прощання я заспівав куплет “Ромашки”.
Не відстав від “Ворскли” й народний самодіяльний аматорський колектив “Барвінок”. Майстерне виконання танців “Веселуха” і “Санжарівка” принесли перемогу в номінації “хореографічний ансамбль за участю гармоні”. Усі учасники колективу стали дипломантами фестивалю, колектив (художній керівник – Володимир Уткін) відзначений Подякою за високу виконавську майстерність, збереження та популяризацію народного українського танцю. Такої ж Подяки удостоєний і колектив “Ворскли” – за популяризацію гри на народних інструментах, і зокрема на гармоні.
Кобелячани з вдячністю згадують фестиваль на Уманщині, його високу організацію. Кобеляцьких аматорів сцени також приймали жашківські козаки, пригощали, сфотографувались біля пам’ятника Гонті й Залізняку. До речі, після переможного виступу наших земляків впізнавали серед натовпу й просили зробити знімок на згадку. А ще вони отримали безліч запрошень: на День міста в Умань, на свято Покрови в Коростень, на фестиваль, присвячений 130-річчю Нестора Махна, та інші.
Р.S. Віктор Фесюра вже так “засвітився” на фестивалях, що голова Асоціації гармоністів України Олег Мічурін висловив побажання, аби Кобеляччина стала місцем проведення фестивалю гармоністів.

Наталя ПУЗИНА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий