Найкраща розсада капусти – з холодного парника

Найкраща розсада капусти – з холодного парника

Капуста – дуже вибаглива до вологості й родючості грунту рослина. Тому найкраще її розміщувати на ділянках із суглинковим типом грунту і в низинній частині городу. До того ж капуста виносить із грунту багато поживних речовин, тому ділянку під неї потрібно ретельно удобрювати ще
з осені. У середині квітня капусту вже можна висівати у холодні парники, перед цим замочивши насіння у стимуляторі росту.

На мою думку, вирощування безрозсадної капусти на присадибній ділянці недоцільне, бо сходи легко загущуються бур’янами, пошкоджуються шкідниками, і майже неможливо зруйнувати кірку на розсаді, не пошкодивши її. До того ж сходи капусти потрібно постійно поливати. На це все витрачається багато часу та сил, та ще й за невчасного обробітку розсада може загинути чи стати слабкою. Тому найкраще вирощувати її в холодному парнику на щедро удобреній ділянці.
Під час вирощування розсаду бажано не загущувати, щоб при висаджуванні у відкритий грунт її можна було брати з грудкою, мінімально травмуючи коріння. Висаджувати розсаду у відкритий грунт треба своєчасно: для пізніх сортів капусти – з 25 травня по 15 червня. Усе залежить від регіону та вегетаційних особливостей кожного сорту. Розсада до висаджування повинна бути здоровою і мати вік 30–45 днів. Бажано садити увечері чи перед дощем, лунку мульчують спочатку сухим грунтом, а потім тонким шаром соломи, доки вона не приживеться. Пізніше розсаду можна мульчувати старою солом’яною січкою, щоб запобігти зайвій втраті вологи, а також щоб не довелося постійно руйнувати кірку після дощу, бо це негативно впливає на грунт. Часті обробітки руйнують його структуру, знижується вміст гумусу та кількість корисних мікроорганізмів, перегрівається прикоренева зона рослини. Гербіцидами під час вирощування капусти краще не користуватися взагалі. Поливати капусту потрібно регулярно, щоб по мірі росту не розтріскувалися головки. Рослини, привчені до регулярного поливу, навіть під час затяжних осінніх дощів не розтріскуються. За місяць до збирання поливи припиняють.

О. ІЛЛЮЩЕНКО,
садівник.

Поділися:

Добавить комментарий