Найнебезпечніший день перебігу COVID-19

Найнебезпечніший день перебігу COVID-19

На другому тижні хвороби наростають імунологічні зміни в крові і зростають показники всіх реактивних маркерів запалення. Детальніше про це розповідає Час-Дій.
Лікар-педіатр із Харкова Андрій Пеньков розповів, що в пацієнтів із коронавірусом на 9–10-й день хвороби проявляється цитокіновий шторм, який несе загрозу для життя через ускладнення. Медик заявив, що саме в цей період пацієнтові може знадобитися госпіталізація.
«На 9–10-й день з’являються задишка, гострий респіраторний дистрес-синдром. Але це не бактеріальні процеси, а гіперреакція імунної системи», – зазначив лікар.
Він додав, що на другому тижні хвороби наростають імунологічні зміни в крові, зростають показники всіх реактивних маркерів запалення.
«Це той момент, коли треба використовувати серйозне лікування, але не антибіотиками. Ковід – це гормонозалежне захворювання, при якому може допомогти своєчасне лікування стероїдами. Є три основні патогенетичні лінії течії ковіду – гіперзапалення (цитокіновий шторм), гіперкоагуляція (мікротромбози у всіх органах – особливо в легенях, але є і в серці, і в нирках), і гіпоксія, яка є одним із потужних руйнівних факторів. Це – причини всіх тяжких проявів і, по суті, смерті», – констатував Андрій Пеньков.

Поділися:

Добавить комментарий