«Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»

«Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»

У Полтаві до Дня пам’яті жертв політичних репресій презентували книгу УІНП

У межах заходів до Дня пам’яті жертв політичних репресій у читальній залі наукової бібліотеки імені Михайла Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету (ПНПУ) відбулася презентація книги-брошури Українського інституту національної пам’яті (УІНП) «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму».
У презентації взяли участь студенти та викладачі вишу, бібліотекарі, декан історичного факультету ПНПУ, кандидат історичних наук Юрій Вільховий; представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар; кандидат історичних наук, заступник голови правління Всеукраїнської громадської організації «Спілка археологів України», спеціаліст в галузі слов’янської археології Дніпровського Лівобережжя Юрій Пуголовок; кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії України ПНПУ Оксана Коваленко.
Вони розповіли, що видання присвячене археологам, які, попри страшні злодіяння кремлівського російсько-комуністичного режиму у СРСР, попри утиски й репресії, здійснили важливі наукові відкриття. Ці люди репрезентують цілі покоління репресованих українських учених-археологів, які налічують сотні імен.
Як галузь, що впливала на національний наратив та усвідомлення власної ідентичності, археологія мала бути не лише підконтрольною, а й відповідати певній ідеології. Репресії проявлялися у створенні несприятливих для роботи й життя умов, забороні займатися професійною діяльністю, переслідуваннях за етнічною приналежністю чи за політичним мотивами, ув’язненні, ізоляції в психіатричних лікарнях, таборах та фізичному знищенні.
Представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар поінформував, що серед іншого до брошури УІНП вмістили й оповіді про археологів, життя і діяльність яких пов’язані з Полтавщиною.
Автори текстів: Олександр Бонь, Наталя Булик, Світлана Іванисько, Вікторія Колеснікова, Володимир Колибенко, Сергій Павленко, Віра Павлова, Наталя Хамайко, Ірина Черновол, Катерина Чуєва, Оксана Юркова, Анна Яненко. Над виданням працювали: Наталя Слобожаніна, Наталя Хамайко. Серед авторів брошури й представники Всеукраїнської громадської організації «Спілка археологів України».

Представництво УІНП в Полтаві.

Поділися:

Добавить комментарий