Належний соціальний захист людей  з обмеженими фізичними можливостями –  обов’язок цивілізованого суспільства

Належний соціальний захист людей з обмеженими фізичними можливостями – обов’язок цивілізованого суспільства

У ритмі та буденності життя
Так важко зберегти орієнтири,
Не розгубити милосердя почуття,
Пізнати цінності взаємної довіри.

Не просто відшукати співчуття,
Змінивши розпач на усмішку щиру,
І зрозуміти, що це місія твоя –
Допомагати людям подолать зневіру!
(В. Клец).

Щорічно 3 грудня Україна спільно з багатьма прогресивними державами світу відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Ставлення суспільства до цієї категорії громадян визначає ступінь його цивілізованості. Цей день є гарною нагодою для підбиття підсумків діяльності та визначення подальших кроків у напрямі формування гідних умов життя людей з обмеженими фізичними можливостями.
Фонд соціального страхування України (далі – Фонд ) – одна з інституцій, що не з чуток обізнана з проблемами громадян, яких нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання позбавили здоров’я. Реалізуючи державну політику в сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, Фонд впевнено й виважено, долаючи перешкоди, виконує свою функцію соціального захисту застрахованих осіб та потерпілих на виробництві.
На Полтавщині підтримкою та відновленням здоров’я потерпілих на виробництві, відшкодуванням матеріальної шкоди застрахованим особам та членам їхніх сімей у разі настання певного виду страхового випадку опікується управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – управління).
Станом на 1 жовтня 2019 року на обліку в десяти відділеннях управління перебувало 2890 осіб з інвалідністю, серед яких: 66 осіб з інвалідністю І групи, 553 особи з інвалідністю ІІ групи та 2271 особа з інвалідністю ІІІ групи, а також 2328 потерпілих на виробництві, що мають ступінь втрати професійної працездатності без інвалідності.
У разі настання страхового випадку застраховані особи, які мають на це право, отримують за рахунок коштів Фонду такі страхові виплати:
– допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення групи інвалідності;
– одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
– щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;
– страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні на легшу нижчеоплачувану роботу;
– щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право у разі смерті потерпілого;
– відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних із похованням померлого.
На Полтавщині за 9 місяців 2019 року на щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей було використано 128,6 млн гривень. Зазначені виплати отримало 5526 осіб.
Важливим напрямом діяльності управління є надання медичних і соціальних послуг постраждалим на виробництві. Протягом трьох кварталів 2019 року адресним санаторно-курортним лікуванням було забезпечено 142 особи з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, на що використано 1939,3 тис. гривень.
Не залишаються осторонь і потерпілі, які потребують лікування в лікувально-профілактичних закладах. Станом на 01.10.2019 на лікування 157 потерпілих на виробництві було витрачено 1036,4 тис. грн, 118 осіб забезпечені лікарськими засобами, виробами медичного призначення на загальну суму 980,9 тис. гривень.
За рахунок коштів Фонду за 9 місяців поточного року було придбано 4 спеціальних засоби пересування (коляски), 17 особам з інвалідністю було оплачено спеціальний медичний догляд, 67 осіб отримали постійний сторонній догляд, 47 осіб були забезпечені побутовим обслуговуванням, 35 осіб з інвалідністю отримали компенсацію на транспортне обслуговування, бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів.
Із початку 2019 року 187 потерпілих на виробництві Полтавської області були забезпечені технічними та іншими засобами реабілітації на загальну суму 1492,1 тис. грн, 113 особам оплачені технічні засоби реабілітації, у т. ч. заходи, пов’язані з первинним та складним протезуванням. Завдяки своєчасно проведеним заходам ці люди зможуть повернутися до повноцінного життя.
Масштабна робота проводиться в регіоні службою страхових експертів з охорони праці управління в напрямі профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань. Працювати в безпечних та нешкідливих умовах – право кожної людини. Саме тому пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці серед усіх суб’єктів господарської діяльності відіграє важливу позитивну роль для попередження виробничого травматизму та, відповідно, інвалідності працівників.
Фахівцями управління та його відділень здійснюється постійна робота щодо залучення потерпілих на виробництві до активного життя: організовуються зустрічі, відвідування осіб з інвалідністю за місцем проживання та в лікувальних закладах, щорічно проводиться Всеукраїнська спартакіада «Сила духу». Цьогоріч участь у сьомій регіональній спартакіаді, яку управління провело спільно з обласним фізкультурно-спортивним товариством «Спартак» та регіональним центром з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» на базі обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк», взяли 79 потерпілих, які змагалися з армспорту, бомбаскету, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу та шахів. Переможці з кожного виду спорту відстоювали честь Полтавщини на фінальних змаганнях, що відбулися 18–20 вересня 2019 року в місті Ужгород.
З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю щиро бажаю всім людям з обмеженими фізичними можливостями зміцнення здоров’я, оптимізму, достатку в рідних оселях та успішної реалізації всіх життєвих планів!

Артем ВЕРНИГОРА,
начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий