Напої, які бадьорять і не шкодять здоров'ю

Напої, які бадьорять і не шкодять здоров’ю

Кава сьогодні займає друге місце за рівнем вживання серед усіх напоїв після води. Щодня випивається близько 2,25 мільярда чашок цього напою. Але що робити, якщо каву не можна пити за станом здоров’я? Адже, як відомо, вона підвищує тиск, підсилює серцеву діяльність, прискорює пульс.

Як пише інтернет-видання “Народна Правда”, існує ряд напоїв, здатних замінити каву, а також підбадьорити.
Цикорій – не містить кофеїну, багатий вітаміном В.
Імбирний чай – покращує кровообіг, зміцнює імунітет, підвищує працездатність людини.
Гранатовий сік містить велику кількість фосфору, магнію, калію і кальцію.
Чай із жасмином відновлює запаси енергії, підвищує працездатність головного мозку.
Тепла вода з лимоном прискорює обмін речовин і підсилює імунний захист.
«Алкалоїд кофеїн, який міститься в каві, має стимулюючу дію на серцево-судинну й нервову системи, а при тривалому застосуванні може викликати залежність. Кава діє на організм як збудник і підвищує кров’яний тиск. Як наслідок – безсоння, а в гіпертоніків зростає ризик інсульту. Кофеїн міститься не тільки в каві, присутній він і в насінні, горіхах і листках деяких рослин, які ростуть у Південній Америці та Східній Азії, таких, як чай, какао, мате, гуарана, кола», – йдеться в статті Naked Science.
Слід нагадати: раніше співробітники Інституту наукової інформації про каву ISIC заявили, що цей напій здатний запобігти діабету 2-го типу. Водночас медики радять відмовитися від розчинної кави через потенційно небезпечні сполуки, які містить цей напій.
Вживання натуральної кави, за висновками вчених з Американської асоціації серця, здатне зменшити ризик розвитку серцевої недостатності.

За матеріалами інтернет-ресурсів.

Поділися:

Добавить комментарий