Наповнювачі зимового одягу: вибираємо найтепліший

Наповнювачі зимового одягу: вибираємо найтепліший

Протягом останніх років значно розширився асортимент наповнювачів, які виробники використовують для пошиву зимового одягу. Нерідко трапляється так, що назви нових наповнювачів, вказані на ярлику виробів, не знайомі не тільки покупцям, а й продавцям пуховиків.
Отож перед походом до магазину чи на ринок бажано з’ясувати, чим наповнювачі нового покоління відрізняються від традиційних (пух, перо, фліс, синтепон), а також чи вимагають вони особливого догляду.

Тінсулейт. Це надлегкий утеплювач, який при незначній вазі й товщині майже вдвічі тепліший за натуральний пух. Тінсулейт сформований із найтонших ниток діаметром близько 5 мікрон. Між ними виникає повітряний прошарок, що дозволяє речам зберігати тепло людського тіла й створювати ефект багатошаровості.
Матеріал виготовляють із поліефірних волокон, які під дією нагрівання витягуються в найтонші синтетичні нитки. Вони закручуються в спіралі, покриваються шаром силікону, і з них формують тонкі шари матеріалу. Цей утеплювач здатний витримувати екстремально низькі температури – до –410С і нижче).
Тінсулейт поділяється на кілька видів. Найбільш щільний називається Ultra. Із нього шиють не тільки верхній повсякденний одяг, а й гірськолижні костюми. Тінсулейт Classic застосовують у виробництві верхнього одягу для міжсезоння, він вирізняється середньою морозостійкістю. Утеплювачі Flex і Lite Loft розраховані на професійних спортсменів та мандрівників, які вирушають у далекі походи.
Тінсулейт гіпоалергенний, стійкий до вологи. Матеріал зберігає свої унікальні властивості й після багаторазового прання. Перуть речі з таким утеплювачем у машинці, як і звичайні.
Файбертекс. Це прошарок із тонких порожнистих волокон з елементами об’ємного термоскріплення, спеціально оброблених силіконом. Файбертекс цінують за те, що навіть після намокання він не збивається і зберігає форму. Спеціальна антибактеріальна обробка волокон, заснована на натуральних компонентах, надійно захищає вироби від бактерій, кліщів, інших сапрофітів. Вона зберігає свої властивості й після неодноразового прання.
У співвідношенні ціни та якості файбертекс вирізняється практичністю, забезпечує більший теплозахисний ефект у порівнянні з матеріалами аналогічної товщини й щільності. Перевагою є також легкий догляд за одягом на основі цього утеплювача. Багаторазове прання майже не впливає на його вентилюючі та теплозахисні властивості.
Холлофайбер. Далеко не всі знають, що холлофайбер – це, власне, більш якісний силіконізований синтепон. Нитки цього матеріалу можуть розташовуватися в різних напрямках і навіть утворювати спіралі, завдяки чому він буквально пронизаний повітряними камерами. Холлофайбер утримує тепло краще синтепону, до того ж він більш легкий. Силіконове покриття перешкоджає поглинанню вологи, завдяки чому куртки з холлофайбером завжди залишаються сухими й не вбирають ніяких запахів. Для синтепону останнє є неабиякою проблемою, оскільки він буквально поглинає усі навколишні запахи, й позбавитися від них надалі доволі складно.
Дорожчий різновид холлофайбера називається ізософт. Виготовлений на його основі одяг майже невагомий і вирізняється особливою зносостійкістю.
Біопух. Це особливий матеріал, який створений із використанням запатентованого біополімера від однієї з американсько-японських компаній. Винайдений він випадково і є результатом сучасних наукових досліджень у галузі біотехнологій. Виробники отримали утеплювач, який майже не відрізняється від натурального пуху: м’який, але пружний, шовковистий і водночас повітряний.
Біопух теплий, відмінно зберігає температуру тіла людини, тому допомагає комфортно почуватися навіть у найхолодніших місцевостях. Матеріал не деформується, чудово утримує первісну форму й після тривалої експлуатації. Куртки, утеплені біопухом, довго мають бездоганний вигляд. Носити їх приємно, адже наповнювач дуже легкий і пластичний, не обмежує рухів.
Біопух не мігрує через тканину, не стоншується, не пробивається крізь отвори швів. Прати одяг на основі цього утеплювача можна в звичайній пральній машинці. Після домашнього догляду матеріал не скочується і не утворює грудок, а також дуже швидко сохне.
Серед недоліків новітнього утеплювача – властивість накопичувати статичну електрику, ризик деформації при контакті з приладами опалення (боїться високих температур). Вартість біопуху може бути вищою, ніж вартість натуральних матеріалів.

(Із відкритих інтернет-джерел).

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий